
Termostaatti, RT270
017D003166
Lämpötila-alue [°C]: -30 - 40, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Sylinterimäinen etäanturi, Kapillaariputken pituus [mm]: 5000, Kotelointiluokka IP: IP66
017D003166
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 9.5 x 110 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 3/8 x 4 1/4 in |
| Anturin tyyppi | Sylinterimäinen etäanturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,2–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,2–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,2–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVOikosulkusuojaus, sulake: 10 A |
| Eroalue lämpöt. asetusalue [°C] [min.] | 0 °C |
| Eroalue lämpöt. asetusalue [°C] maks. | 15 °C |
| Eroalue lämpöt. asetusalue [°F] [min.] | 0 °F |
| Eroalue lämpöt. asetusalue [°F] maks. | 59 °F |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Kosketusjärjestelmät |
| Hyväksyntä | CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRMRSRoHSRoHS KiinaTYSK |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 5000 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 196 7/8 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kontaktiero [°C] | 2.0 °C |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP66 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 40 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -30 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 105 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -20 °F |
| Liitäntäluokka | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
| Määrä/pakkaustapa | 9 kpl |
| Material Description | RT 270 EROTERMOSTAATTI |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Max. anturilämpötila [°C] | 65 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 149.0 °F |
| Paine uros/naaras | Uros |
| Paineliitäntä, vakio | ISO 228-1 |
| Paineliitäntäkoko | 3/8 |
| Paineliitäntätyyppi | G |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Releenvapautusaika [s] | 0 s |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | 2xPg 13.5 |
| Sähköliitäntästandardi | DIN 40430 |
| Sähköliitäntätyyppi | Ruuvattu kaapelin tulo |
| SCIP-asiakirjan nro | c4c20ce6-4a07-4caa-9394-1e7d8b13ffec |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | RT Thermo & RT Diff. Thermo |
| Sisältää paristot | No |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | RT270 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Yleiset tarvikkeetKytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -50 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.7 Kilogram |
| Nettopaino | 1.422 Kilogram |
| Määrä | 4.715 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428042789 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |