
Termostaatti, RT9E
017-617866
Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT kulta, Lämpötila-alue [°C] [min.]: -45, Lämpötila-alue [°C] [maks.]: -15
Tämä tuote on poistettu valikoimasta.
Tuotetta ei enää voi ostaa, mutta siitä löytyy edelleen tietoja, kuten manuaalisia huolto-ohjeita, piirustuksia jne.
Jos etsit vastaavaa tuotetta, voit tutustua muihin vaihtoehtoihin saman tuotetyypin sivulla. : RT, RT
017-617866
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 9.5 x 80 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 3/8 x 3 1/8 in |
| Anturin tyyppi | Etäanturi |
| ATEX-myyntiteksti | -20C<ta<+65CII 2G Ex ia IIC T6...T1 Gb |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,2–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,2–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,2–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVOikosulkusuojaus, sulake: 10 A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [maks] | 4.5 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [min.] | 1.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [maks.] | 10.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [min.] | 2.2 °C |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Huollettavissa | Kosketusjärjestelmät |
| Hyväksyntä | ATEX - Cat. 2 - Zone 1CEEACLLC CDC EURO-TYSKRMRSRoHSRoHS KiinaTYSK |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 5000 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 196 7/8 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | SPDT kulta |
| Kotelointiluokka IP | IP66 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | -15 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -45 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 5 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -47 °F |
| Liitäntäluokka | Ci=0.5 nFIi=0.5 ALi=0.2 μHPi=1 WUi=29 V |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä/pakkaustapa | 15 kpl |
| Material Description | RT9E Thermostat M/15 ATEX |
| Max. anturilämpötila [°C] | 150 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 302.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | 2xPg 13.5 |
| Sähköliitäntästandardi | DIN 40430 |
| Sähköliitäntätyyppi | Ruuvattu kaapelin tulo |
| SCIP-asiakirjan nro | c4c20ce6-4a07-4caa-9394-1e7d8b13ffec |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | RT Thermo & RT Diff. Thermo |
| Sisältää paristot | No |
| Täytöstyyppi | Höyrytäytös |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | RT9E |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -50 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.271 Kilogram |
| Nettopaino | 0.858 Kilogram |
| Määrä | 2.685 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428962643 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |