
Termostaatti, KPU62
060L5206
Termostaatti, Tuotetyyppi: KPU62, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Huoneanturi, Lämpötila-alue [°C] [min.]: -29, Lämpötila-alue [°C] [maks.]: 15
060L5206
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 40 x 30 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 1 1/2 x 1 1/4 in |
| Anturin tyyppi | Huoneanturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] [maks.] | 13.0 °F |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] [min.] | 2.7 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] [maks.] | 40.0 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] [min.] | 10.0 °F |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | CELVDRoHSc UL us UL873, CS C22.2 |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP30 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 15 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -29 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 60 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -20 °F |
| Liitäntäluokka | 120/240 V AC, 24 FLA, 144 LRAPilot-käyttö: 120/240 V dc 12 W |
| Määrä/pakkaustapa | 14 kpl |
| Material Description | KPU62 Thermostat M/14 |
| Max. anturilämpötila [°C] | 121 °C |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Max. anturilämpötila [°F] | 250.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliit. kommentit | ½ tuuman putkikierteelle, koiras |
| Sähköliitäntäkoko | 7/8 in |
| Sähköliitäntätyyppi | Reikä |
| SCIP-asiakirjan nro | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat |
| Sisältää paristot | No |
| Suojausluokka Nema (-) | 1 |
| Täytöstyyppi | Höyry |
| Tuotekuvaus | Lämpötilan ohjaus |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KPU62 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 122 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.729 Kilogram |
| Nettopaino | 0.693 Kilogram |
| Määrä | 1.624 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428075510 |
| Proposition 65 | Cancer |