
Termostaatti, KP81
060L203066
Lämpötila-alue [°C]: 80 - 149, Palautustoiminto: Manuaalinen maks., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Etäanturi, Kapillaariputken pituus [mm]: 3048, Kotelointiluokka IP: IP30
060L203066
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 9.5 x 85 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 3/8 x 3 3/8 in |
| Anturin tyyppi | Etäanturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Kiinteä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] | 9.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] | 16.0 °F |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] | 9.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] | 9.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] | 16.0 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] | 9.0 K |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDRINARMRSRoHS Kiinac UL us UL353, CS C22.2c UL us UL873, CS C22.2 |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 3048 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 120 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP30 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 149 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | 80 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 300 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | 175 °F |
| Liitäntäluokka | 120 V ac, 16 FLA, 96 LRA16 A resistiivinen, yksi vaihe240 V AC, 8 FLA, 48 LRA8 A resistiivinen, yksi vaihePilot-käyttö: 120/240 V ac 3 APilot-käyttö: 240 V dc 12 W(0,05 A) |
| Määrä/pakkaustapa | 32 kpl |
| Material Description | KP81 Thermostat M/32 |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Max. anturilämpötila [°C] | 200 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 392.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Manuaalinen maks. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | NPSM 1/2 - 14 |
| Sähköliitäntästandardi | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Sähköliitäntätyyppi | Nivelöity kaapelikiinnike |
| SCIP-asiakirjan nro | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat |
| Sisältää | Ruuvit |
| Sisältää paristot | No |
| Suojausluokka Nema (-) | 1 |
| Täytöstyyppi | Vaimennus |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KP81 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024MH27572 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.488 Kilogram |
| Nettopaino | 0.424 Kilogram |
| Määrä | 1.281 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428016810 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |