
Termostaatti, KP98
060L202466
Palautustoiminto: Manuaalinen maks., Kosketimen toiminta: 2 SPST(NC), Anturin tyyppi: Etäanturi, Kotelointiluokka IP: IP30, Kapillaariputken pituus [mm]: 1016
060L202466
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 9.5 x 115 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 3/8 x 4 1/2 in |
| Anturin tyyppi | Etäanturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Kiinteä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] | 14.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] | 25.0 °F |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] | 14.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] | 14.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] | 25.0 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] | 14.0 K |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | CCCCECMIMEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRINARMRSRoHS Kiinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 1016 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 40 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | 2 SPST(NC) |
| Kotelointiluokka IP | IP30 |
| Lämpötila-alue, oikea [°C] [maks.] | 180 °C |
| Lämpötila-alue, oikea [°C] [min.] | 100 °C |
| Lämpötila-alue, oikea [°F] [maks.] | 350 °F |
| Lämpötila-alue, oikea [°F] [min.] | 210 °F |
| Lämpötila-alue, vasen [°C] [maks.] | 120 °C |
| Lämpötila-alue, vasen [°C] [min.] | 60 °C |
| Lämpötila-alue, vasen [°F] [maks.] | 250 °F |
| Lämpötila-alue, vasen [°F] [min.] | 140 °F |
| Liitäntäluokka | 120 V ac, 16 FLA, 96 LRA16 A resistiivinen, yksi vaihe240 V AC, 8 FLA, 48 LRA8 A resistiivinen, yksi vaihePilot-käyttö: 120/240 V ac 3 APilot-käyttö: 240 V dc 12 W(0,05 A) |
| Määrä/pakkaustapa | 20 kpl |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Material Description | KP98 TERMOSTAATTI |
| Max. anturilämpötila [°C] | 150 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 302.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Manuaalinen maks. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Resetointi, oikea | Manuaalinen maks. |
| Resetointi, vasen puoli | Manuaalinen maks. |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | NPSM 1/2 - 14 |
| Sähköliitäntästandardi | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Sähköliitäntätyyppi | Nivelöity kaapelikiinnike |
| SCIP-asiakirjan nro | bdec1120-10ae-4982-b134-70681fd73d7b |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat with Zink |
| Sisältää paristot | No |
| Suojausluokka Nema (-) | 1 |
| Tarvikkeet | Oikean puolen kapillaariputki 80 tuumaa |
| Täytöstyyppi | Vaimennus |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KP98 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.68 Kilogram |
| Nettopaino | 0.62 Kilogram |
| Määrä | 1.993 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428016797 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |