
Termostaatti, KP62
060L201566
Lämpötila-alue [°C]: -30 - 15, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Huoneanturi, Kotelointiluokka IP: IP30
060L201566
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 40 x 30 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 1 1/2 x 1 1/4 in |
| Anturin tyyppi | Huoneanturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [maks] | 7.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [min.] | 1.5 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] [maks.] | 13.0 °F |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°F] [min.] | 2.7 °F |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [maks.] | 7.0 K |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [min.] | 1.5 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [maks.] | 23.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [min.] | 6.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] [maks.] | 40.0 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°F] [min.] | 11.0 °F |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [maks.] | 23.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [min.] | 6.0 K |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | BVCCCCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDRINARMRSRoHS Kiinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP30 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 15 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -30 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 60 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -20 °F |
| Liitäntäluokka | 120 V ac, 16 FLA, 96 LRA16 A resistiivinen, yksi vaihe240 V AC, 8 FLA, 48 LRA8 A resistiivinen, yksi vaihePilot-käyttö: 120/240 V ac 3 APilot-käyttö: 240 V dc 12 W(0,05 A) |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä/pakkaustapa | 36 kpl |
| Material Description | KP62 Thermostat M/36 |
| Max. anturilämpötila [°C] | 120 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 248.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | NPSM 1/2 - 14 |
| Sähköliitäntästandardi | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Sähköliitäntätyyppi | Nivelöity kaapelikiinnike |
| SCIP-asiakirjan nro | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat |
| Sisältää | Ruuvit |
| Sisältää paristot | No |
| Suojausluokka Nema (-) | 1 |
| Täytöstyyppi | Höyry |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KP62 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.36 Kilogram |
| Nettopaino | 0.296 Kilogram |
| Määrä | 0.57 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428014793 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |