
Termostaatti, KP TECA 1F
060L128266
Lämpötila-alue [°C]: -30 - 15, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Kapillaariputken anturi, Kapillaariputken pituus [mm]: 1000, Kotelointiluokka IP: IP30
Tämä tuote on poistettu valikoimasta.
Tuotetta ei enää voi ostaa, mutta siitä löytyy edelleen tietoja, kuten manuaalisia huolto-ohjeita, piirustuksia jne.
Jos etsit vastaavaa tuotetta, voit tutustua muihin vaihtoehtoihin saman tuotetyypin sivulla. : KP, KP
060L128266
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin tyyppi | Kapillaariputken anturi |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [maks] | 7.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [min.] | 1.5 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [maks.] | 7.0 K |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [min.] | 1.5 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [maks.] | 23.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [min.] | 5.5 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [maks.] | 23.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [min.] | 5.5 K |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDRINARMRSRoHS Kiinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Kapillaariputken pituus [mm] | 1000 mm |
| Kapillaariputken pituusosuus [tuumaa] | 39 1/3 in |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Out of scope |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP30 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 15 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | -30 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 59 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | -22 °F |
| Liitäntäluokka | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
| Määrä/pakkaustapa | 32 kpl |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Material Description | KP TECA 1F Thermostat M/32 |
| Max. anturilämpötila [°C] | 120 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 248.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-5 |
| Sähköliitäntäkoko | 6-14 mm |
| Sähköliitäntätyyppi | Kuminen kaapeliläpivienti |
| SCIP-asiakirjan nro | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat |
| Sisältää | RuuvitSeinäkiinnike |
| Sisältää paristot | No |
| Suojausluokka Nema (-) | 1 |
| Täytöstyyppi | Höyry |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KP TECA 1F |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.534 Kilogram |
| Nettopaino | 0.007 Kilogram |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä | 1.281 Liter |
| EAN/UPC | 5702424294588 |