
Termostaatti, KP78
060L122966
Lämpötila-alue [°C]: 30 - 90, Palautustoiminto: Autom., Kosketimen toiminta: SPDT, Anturin tyyppi: Jäykkä anturi, Kotelointiluokka IP: IP55
060L122966
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Anturin koko (Ø x P) [mm] | 13 x 63 mm |
| Anturin koko (Ø x P) [tuuma] | 1/2 x 2 1/2 in |
| Anturin tyyppi | Jäykkä anturi |
| Anturitaskun pituus min. [mm] | 110 mm |
| Anturitaskun pituus min. [tuuma] | 6 9/16 in |
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diirentiaali tyyppi | Säädettävä |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,5–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,7–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,75–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [maks] | 16.5 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [°C] [min.] | 7.0 °C |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [maks.] | 16.5 K |
| Eroalue @ Maks. alueasetus [K] [min.] | 7.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [maks.] | 20.0 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [°C] [min.] | 4.5 °C |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [maks.] | 20.0 K |
| Eroalue @ Min. alueasetus [K] [min.] | 4.5 K |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Ei |
| Hyväksyntä | BVC UL US UL353C UL US UL873CCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDRINARMRSRoHS Kiina |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP55 |
| Lämpötila-alue [°C] [maks.] | 90 °C |
| Lämpötila-alue [°C] [min.] | 30 °C |
| Lämpötila-alue [°F] [maks.] | 194 °F |
| Lämpötila-alue [°F] [min.] | 86 °F |
| Liitäntäluokka | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Liitos taskulle tai kotelolle | M 18 x 1.5 |
| Määrä/pakkaustapa | 10 kpl |
| Material Description | KP78 Thermostat M/10 |
| Max. anturilämpötila [°C] | 150 °C |
| Max. anturilämpötila [°F] | 302.0 °F |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliit. kommentit | Metallinen kaapeliläpivienti |
| Sähköliitäntäkoko | Pg 13.5 |
| Sähköliitäntästandardi | DIN 40430 |
| Sähköliitäntätyyppi | Ruuvattu kaapelin tulo |
| SCIP-asiakirjan nro | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | KP KPS KPU Thermostat |
| Sisältää paristot | No |
| Täytöstyyppi | Vaimennus |
| Tuotekuvaus | Termostaatti |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | KP78 |
| Tuotteen nimi | Termostaatti |
| UL hyväksyntä nimi | E31024MH27572 |
| UL-hyväksytty | Yes |
| Ymp. Lämpöt. Huomautus | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -40 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 150 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -40 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 0.75 Kilogram |
| Nettopaino | 0.714 Kilogram |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Määrä | 3.684 Liter |
| EAN/UPC | 5702423206384 |