
Painekytkin, RT117
017-529566
Säätöalue [bar] Pe: 10 - 30, Ero [bar]: 1 - 4, Kosketimen toiminta: SPDT, Palautustoiminto: Autom., Paineliitäntätyyppi: G, Paineliitäntäkoko: 3/8, Paine uros/naaras: Uros, Kotelointiluokka IP: IP66, Maks. Käyttöpaine [bar]: 42
017-529566
Tuotteen määrittelytiedot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| CE-hyväksytty | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EEE-luokka | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EN 60947 johdotusominaisuudet | Jousto, holkit: 0,2–1,5 mm2Jousto, ei holkkeja: 0,2–2,5 mm2Yksiosainen/säikeet: 0,2–2,5 mm2 |
| EN 60947 sähköominaisuudet | Eriste: 400 VSaasteluokka: 3Pulssin nimellisjännite: 4 kVOikosulkusuojaus, sulake: 10 A |
| Ero [bar] [maks.] | 4.00 bar |
| Ero [bar] [min.] | 1.00 bar |
| Ero [psi] [maks.] | 58.00 psi |
| Ero [psi] [min.] | 14.50 psi |
| EU RoHS -vaatimustenmukaisuus | Yes |
| EU:n RoHS-vapautuslauseke | No |
| Huollettavissa | Kosketusjärjestelmät |
| Hyväksyntä | BVCCCCECMIMDNVEACGLKRLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KiinaTYSK |
| Kiinan RoHS-vaatimustenmukaisuus | Yes |
| Kosketimen toiminta | SPDT |
| Kotelointiluokka IP | IP66 |
| Kylmäaineet | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR507C |
| Liitäntäluokka | AC15=3 A, 400 VAC1=10 A, 400 VAC3=4 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=28 A, 400 V |
| Määrä/pakkaustapa | 15 kpl |
| Maks. Käyttöpaine [bar] | 42.0 bar |
| Maks. Käyttöpaine [psig] | 610 psig |
| Material Description | RT 117 PRESSOSTAATTI 10-30 BAR |
| Max. testipaine [bar] Pe | 47.0 bar |
| Max. testipaine [psig] | 682.0 psig |
| Muu RoHS-dokumentaatio | Saudi Arabia RoHS |
| Paine uros/naaras | Uros |
| Paineanturi elementti | Palkeet |
| Paineliitäntä, vakio | ISO 228-1 |
| Paineliitäntäkoko | 3/8 |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Paineliitäntätyyppi | G |
| Pakkaustapa | Monipakkaus |
| Palautustoiminto | Autom. |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| REACH-ehdokasluettelon aineet | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Säätöalue [bar] Pe [maks.] | 30.00 bar |
| Säätöalue [bar] Pe [min.] | 10.00 bar |
| Säätöalue [psig] Pe [maks.] | 435.10 psig |
| Säätöalue [psig] Pe [min.] | 145.00 psig |
| Sähkö uros/naaras | Naaras |
| Sähköinenliitäntä standardi | EN 60947-4/-5 |
| Sähköliitäntäkoko | 2xPg 13.5 |
| Sähköliitäntästandardi | DIN 40430 |
| Sähköliitäntätyyppi | Ruuvattu kaapelin tulo |
| SCIP-asiakirjan nro | f62fe422-beda-433a-a602-740419c82c06 |
| SCIP-asiakirjan tuotenimi | RT Presso_Diff.Presso |
| Sisältää paristot | No |
| Tuotekuvaus | Painekytkin |
| Tuoteryhmä | Kytkimet ja termostaatit |
| Tuotetyyppi | RT117 |
| Tuotteen lisätarvikkeet | Kytkinten tarvikkeet |
| Tuotteen nimi | Painekytkin |
| UL-hyväksytyt kylmäaineet | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR507C |
| WEEE-direktiivin piirissä | Yes |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°C] [Min.] | -50 °C |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Ympäristön lämpötila-alue [°F] [min.] | -58 °F |
Yleiset spesifikaatiot
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| Bruttopaino | 1.028 Kilogram |
| Nettopaino | 0.902 Kilogram |
| Määrä | 2.685 Liter |
Ominaisuudet | Arvo |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423121342 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |