
Magnetventil, EV220W, Funktion: NO, G, 3/4, 7 m³/h, NBR
042U436502
Medieanbefalinger: Water,Brine,Oil,Air, Godkendelse: CE, Husets materiale: Messing, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector
042U436502
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | W |
| Aktuatorstørrelse | 9mm clip-on W |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 200 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 500 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 12 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| CE-mærket | Yes |
| Cv-værdi [gal/min] | 8.100 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.350 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 18.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 3/4 in |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektrisk tilslutning | Spade DIN 43650-A |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Fluidagruppe | 1 |
| Funktion | NO |
| Godkendelse | CE |
| Husets materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kommentarer vedrørende medietolerance | Neutralt medie |
| Kv-værdi [m³/h] | 7.000 m³/h |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. medieviskositet [cSt] | 50 cSt |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 217.5 psig |
| Material Description | Valve EV220W 18B G 34N NO000 AZ024DS |
| Medieanbefalinger | Water,Brine,Oil,Air |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -10 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 140 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | 14 °F |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | NBR |
| Parts program navn | EV220W |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspoleTilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV220W |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 251bcd5a-3b75-4c2a-9b66-d0bbba166a77 |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220W- solenoid valve |
| Specif. nøgle | EV220W 18B G 34N NO000 AS024DS |
| Spoletype | AZ |
| Spoletype | Clip-on |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Strømforbrug [W] DC | 6.5 W |
| Supply voltage [V] DC | 24.00 V |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Messing |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 |
| Tilslutningstype | G |
| Typebetegnelse | EV220W 18 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.97 Kilogram |
| Nettovægt | 0.769 Kilogram |
| Volume | 3.684 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428833233 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |