
Magnetventil, EV220W, Funktion: NO, G, 1/2, 4 m³/h, EPDM
042U413302
Medieanbefalinger: Water & Brine, Godkendelse: CE; WRAS, Husets materiale: Messing, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector, Magnetventiler, Fluid Controls, Quick selector
042U413302
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | W |
| Aktuatorstørrelse | 9mm clip-on W |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 100 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 400 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 12 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| CE-mærket | Yes |
| Cv-værdi [gal/min] | 4.600 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.350 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 14.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 4/16 in |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektrisk tilslutning | Spade DIN 43650-A |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Funktion | NO |
| Godkendelse | CEWRAS |
| Husets materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kv-værdi [m³/h] | 4.000 m³/h |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 217.5 psig |
| Material Description | Valve EV220W 14B G 12E NO000 AZ024DS |
| Medieanbefalinger | Water & Brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -22 °F |
| Note om maks. driftstryk | WRAS - middel temp. maks. 50 °C |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspoleTilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV220W |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 251bcd5a-3b75-4c2a-9b66-d0bbba166a77 |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220W- solenoid valve |
| Specif. nøgle | EV220W 14B G 12E NO000 AZ024DS |
| Spoletype | AZ |
| Spoletype | Clip-on |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Strømforbrug [W] DC | 6.5 W |
| Supply voltage [V] DC | 24.00 V |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Messing |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 1/2 |
| Tilslutningstype | G |
| Typebetegnelse | EV220W 14 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.709 Kilogram |
| Nettovægt | 0.522 Kilogram |
| Volume | 0.88 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428537834 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |