
Magnetventil, EV220T, Funktion: NC, NES, 3/4, 4 m³/h, EPDM
042U8135
Medieanbefalinger: Water & Brine, Godkendelse: WRAS, Husets materiale: Polymer, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
042U8135
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | T |
| Aktuatorstørrelse | 9mm clip-on T |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 100 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 400 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 12 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| Cv-værdi [gal/min] | 4.600 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.038 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.351 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 14.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 4/16 in |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Fluidagruppe | 2 |
| Funktion | NC |
| Godkendelse | WRAS |
| Husets materiale | Polymer |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| Kv-værdi [m³/h] | 4.000 m³/h |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. medieviskositet [cSt] | 50 cSt |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 290.0 psig |
| Material Description | Valve EV220T 14P NES34 E NC000 |
| Medieanbefalinger | Water & Brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 85 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | 0 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 185 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | 32 °F |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Parts program navn | EV220T |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV220T |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 702da5b9-fdc0-4987-a36b-2f0941b89788 |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220T- solenoid valve |
| Specif. nøgle | EV220T 14P NES34 E NC000 |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Ekstern |
| Tilslutningsmateriale | Polymer |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 |
| Tilslutningstype | NES |
| Typebetegnelse | EV220T 14 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.632 Kilogram |
| Nettovægt | 0.304 Kilogram |
| Volume | 1.295 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428989442 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |