
Magnetventil, EV228BW, Funktion: UN, G, 3/4, 8 m³/h, EPDM
132U2403
Medieanbefalinger: Drinking Water&Heating ECO/SS, Godkendelse: SINTEF; RISE; ACS; PZH, Husets materiale: Rustfast stål, Drift: Låsning, Antal veje: 2/2
132U2403
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Afgangsstørrelse [in] | 3/4 in |
| Afgangstilslutning | G |
| Afgangstilslutningsstandard | ISO 228-1 |
| Aktuator | BW |
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.53 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| Cv-værdi [gal/min] | 9.250 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.350 psi |
| Drift | Låsning |
| Driftsklar | Reservedele til magnetventil |
| Dysestørrelse [mm] | 20.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 3/4 in |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| EPD tilgængelig | Yes |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Flow | Enkeltflow |
| Funktion | UN |
| Godkendelse | ACSPZHRISESINTEF |
| Husets materiale | Rustfast stål |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kommentarer vedrørende medietolerance | Neutralt medie |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kv-værdi [m³/h] | 8.000 m³/h |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Material Description | Valve EV228BW 20SS G 34E UN000 |
| Medieanbefalinger | Drinking Water&Heating ECO/SS |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 90 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 194 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -22 °F |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgiv. temp. max. | 60 °C |
| Omgiv. temp. max. | 140 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Parts program navn | EV228BW |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV228BW |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Specif. nøgle | EV228BW 20SS G 34E UN000 |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Tilgang indv./udv. | Indre |
| Tilgang std. | ISO 228-1 |
| Tilgangsstørrelse [in] | 3/4 in |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Rustfrit stål |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 |
| Tilslutningstype | G |
| Tilslutningstype, tilgang | G |
| Typebetegnelse | EV220BW 20 |
| Udgang indv./udv. | Indre |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.82 Kilogram |
| Nettovægt | 0.495 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 0.88 Liter |
| EAN/UPC | 5702428508759 |