
Magnetventil, EV220S, Funktion: NC, G, 3/4, 5 m³/h, EPDM
042U491732
Medieanbefalinger: Water & Brine, Godkendelse: CE; c UL us; WRAS, Husets materiale: Messing, Drift: Servostyret (membran), Antal veje: 2/2
042U491732
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuator | S |
| Aktuatorstørrelse | 9 mm clip-on S |
| Aktuatorstørrelse [in] | 0.35 in |
| Aktuatorsystem [mm] | 9.0 mm |
| Anslået åbningstid, vand [ms] | 100 ms |
| Anslået lukketid, vand [ms] | 400 ms |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| Antal veje | 2/2 |
| Application | Åbent |
| CE-mærket | Yes |
| Cv-værdi [gal/min] | 5.780 gal/min |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Differenstryk [bar] [Maks.] | 10.000 bar |
| Differenstryk [bar] [Min.] | 0.300 bar |
| Differenstryk [psi] [Maks.] | 145.000 psi |
| Differenstryk [psi] [Min.] | 4.350 psi |
| Drift | Servostyret (membran) |
| Driftsklar | Nej |
| Dysestørrelse [mm] | 17.00 mm |
| Dysestørrelsesfraktion [in] | 3/4 in |
| Elektrisk tilslutning | Spade DIN 43650-A |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(c) |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 7.3 |
| Flow | Enkeltflow |
| Fluidagruppe | 1 |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 230 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 240 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Min. [V] | 208 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Funktion | NC |
| Godkendelse | CEWRASc UL us |
| Husets materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Indikator for flowretning | Præget 1-vejs pil |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kv-værdi [m³/h] | 5.000 m³/h |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 145 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 10.0 bar |
| Maks. medieviskositet [cSt] | 50 cSt |
| Maks. prøvetryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 217.5 psig |
| Material Description | Valve EV220S 17B G34E NC000 AS230CS |
| Medieanbefalinger | Water & Brine |
| Medietemperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Medietemperaturområde [°C] [Min.] | -30 °C |
| Medietemperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Medietemperaturområde [°F] [min.] | -22 °F |
| Omgiv. temp. max. | 50 °C |
| Omgiv. temp. max. | 122 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Pakningsmateriale | EPDM |
| Parts program navn | EV220S |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspoleTilbehør til magnetventil |
| Produkttype | EV220S |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 5109bece-eeb9-4151-89cf-c63ee268441d |
| SCIP-dossier produktnavn | EV220S |
| Specif. nøgle | EV220S 17 G 34E NC000 AS230CS |
| Spoletype | AS |
| Spoletype | Clip-on |
| Standardtilslutning | ISO 228-1 |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 8.0 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 7.0 W |
| Tilslutning indvendig/udvendig | Indvendig |
| Tilslutningsmateriale | Messing |
| Tilslutningsstørrelse [tommer] | 3/4 |
| Tilslutningstype | G |
| Typebetegnelse | EV220S 17 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.545 Kilogram |
| Nettovægt | 0.525 Kilogram |
| Volume | 0.912 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5714279431797 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |