
Spole til magnetventil, BQ240CS, DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 240, Multipak
018F4511
Elektrisk tilslutning: DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 240, Frekvens [Hz]: 50/60 Hz, Kapsling (IP): IP65
018F4511
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 50 stk. |
| Application | Steam applications |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Effektforbrug 50Hz [VA] | 17.0 VA |
| Effektforbrug 60Hz [VA] | 16.0 VA |
| El-tilslutning | 3 x spader |
| Elektr. tilslutn. std. | EN175301-803 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6.3 mm x 0.8 mm |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stikplade |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 240 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 230 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 240 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Min. [V] | 208 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Godkendelse | CEEACLLC CDC TYSKcURus |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Spole 230V 50HZ 10W damp, DIN tilslutnin |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Nema rating (~) | 4 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 104 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV215BEV225BEV245B |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | BQ240CS |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Rel. fugtighed [% RF] [Maks.] | 100 % RH |
| Rel. fugtighed [% RH] [Min.] | 0 % RH |
| Reservedel nr. | 018F4511 |
| SCIP-dossier produktnavn | Solenoid coils |
| Spoledesignstandard | VDE 0580 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | DIN kabelsko |
| Spolevikling, isolationsklasse | Klasse H til IEC 85 |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 10.0 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 9.5 W |
| Typebetegnelse | BQ240CS |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.273 Kilogram |
| Nettovægt | 0.261 Kilogram |
| Volume | 0.275 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428290166 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |