
Spole til magnetventil, BX120BS, Rørmuffe, 2.5 m, Forsyningsspænding [V] AC: 120, Multipak
018F4131
Spole til magnetventil, Produkttype: BX120BS, Forsyningsspænding [V] AC: 120, Kapsling (IP): IP54, Kabellængde [m]: 2.5, Spoletilslutning: 1/2", Aktuatorstørrelse: 13.5 mm
018F4131
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 13.5 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Elektr. tilslutn. komment. | Frie ledninger |
| Elektr. tilslutn. std. | UL50E KLASSE 4 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 1/2" |
| Elektrisk tilslutning | Rørmuffe |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 120 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 120 V |
| Forureningsgrad | 3 |
| Frekvens [Hz] | 60 Hz |
| Godkendelse | C UL US LISTEDLLC CDC TYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kabel | 98.00 in |
| Kabellængde [m] | 2.500 m |
| Kapsling (IP) | IP54 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Coil BX120BS 120V 60Hz Hub 2.5m Cable |
| Nema rating (~) | 4 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 120 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Overensstemmelse | UL 429 |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210BEV215BEV220B 15 - 50EV220B 6 - 22EV225BEV245BEV250B |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | BX120BS |
| Rammedesign | Ekst. metalframme |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Rel. fugtighed [% RF] [Maks.] | 97 % RH |
| Rel. fugtighed [% RH] [Min.] | 0 % RH |
| Rel. fugtighed, forhold | Ingen kondensering |
| Reservedel nr. | 018F4131 |
| Spoledesignstandard | UL 429 |
| Spolefastgørelse | Clip-on |
| Spoletilslutning | 1/2" |
| Spolevikling, isolationsklasse | Klasse H til IEC 85 |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 16.0 W |
| Typebetegnelse | BX120BS |
| UL godkendelse filnavn | MH29671 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.416 Kilogram |
| Nettovægt | 0.325 Kilogram |
| Volume | 0.835 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428890489 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |