
Spole til magnetventil, AK012C, DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 12, Multipak
042N0846
Elektrisk tilslutning: DIN-stikplade, Forsyningsspænding [V] AC: 12, Frekvens [Hz]: 50/60 Hz, Kapsling (IP): IP00
042N0846
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 9 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Effektforbrug 50Hz [VA] | 6.0 VA |
| Effektforbrug 60Hz [VA] | 5.0 VA |
| El-tilslutning | 3 x spader |
| Elektr. tilslutn. std. | EN175301-803 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6.3 mm x 0.8 mm |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stikplade |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Forsyningsspænding [V] AC | 12 V |
| Forsyningsspænding 50Hz Maks. [V] | 12 V |
| Forsyningsspænding 60Hz Maks. [V] | 12 V |
| Frekvens [Hz] | 50/60 Hz |
| Indeholder batterier | No |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kapsling (IP) | IP00 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | Coil AK012C 12V 50Hz |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 122 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | AK012C |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Spolefastgørelse | Fingerskrue |
| Spoletilslutning | DIN kabelsko |
| Strømforbrug [W] 50Hz | 3.0 W |
| Strømforbrug [W] 60Hz | 2.5 W |
| Typebetegnelse | AK012C |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.118 Kilogram |
| Nettovægt | 0.106 Kilogram |
| Volume | 0.089 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423063567 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |