
Spole til magnetventil, AB024D, DIN-stikplade, null: 24, Multipak
042N0803
Spole til magnetventil, Type: AB024D, null: 24, Kapsling (IP): IP00, Spoletilslutning: DIN kabelsko, Aktuatorstørrelse: 9 mm
042N0803
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Aktuatorstørrelse | 9 mm |
| Antal pr. pakkeformat | 24 stk. |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Driftsklar | Nej |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| El-tilslutning | 3 x spader |
| Elektr. tilslutn. std. | EN175301-803 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | 6.3 mm x 0.8 mm |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stikplade |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | No |
| Farve | Sort |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP00 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Material Description | 24V DC 5W 9-22.5W DIN CONN IP00 |
| Omfattet af WEEE | Yes |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 50 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 122 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Parts program navn | EV210AEV220AEV310A |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Magnetventiler |
| Produktnavn | Spole til magnetventil |
| Produkttilbehør | Tilbehør til magnetspole |
| Produkttype | AB024D |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| SCIP-dossier produktnavn | Solenoid coils |
| Spolefastgørelse | Fingerskrue |
| Spoletilslutning | DIN kabelsko |
| Strømforbrug [W] DC | 5.0 W |
| Supply voltage [V] DC | 24.00 V |
| Typebetegnelse | AB024D |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.062 Kilogram |
| Nettovægt | 0.051 Kilogram |
| Volume | 0.093 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423049912 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |