
Termostat, MBC 8100
061B820366
Temperaturområde [°C]: 50 - 100, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Følertype: Fjernføler, Kapsling (IP): IP65
061B820366
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 6 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. type | Fast (maks. værdi) |
| Differens (FS) [K] | 4.0 K |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Følerstørrelse (Ø x L) [in] | 1/2 x 2 in |
| Følerstørrelse (Ø x L) [mm] | 13 x 50 mm |
| Følertype | Fjernføler |
| Fyldningstype | Adsorption |
| Godkendelse | ABSBVCCCCCSCEDNVEACGLKRSLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapil. rør længde | 78 3/4 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 2000 mm |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=0.5 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
| Længde på følerlomme min. [mm] | 65 mm |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Maks. følertemperatur [°C] | 200 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 392.0 °F |
| Material Description | MBC 8100 2221-1A02000 |
| Min. følerlommelængde [in] | 2 9/16 in |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Termostat |
| Produktoplysninger | Termostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | MBC 8100 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 18ff26a2-cbcf-44c1-8f28-74e482b38eed |
| SCIP-dossier produktnavn | MBC 8100 8000 Temperature Switch |
| Specif. nøgle | 2221-1A02000 |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 100 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | 50 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 212 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | 122 °F |
| Tilslutning til lomme/slange | M 18 x 1.5 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.616 Kilogram |
| Nettovægt | 0.266 Kilogram |
| Volume | 3.48 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428366830 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |