
Termostat, KPS77
060L311966
Temperaturområde [°C]: 20 - 60, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT guld, Følertype: Fjernføler, Kapillarrørslængde [mm]: 5000, Kapsling (IP): IP67
060L311966
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 10 stk. |
| Armering | Ja |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. @ Min. indstillingsområde [K] [Maks.] | 14.0 K |
| Diff. @ Min. indstillingsområde [K] [Min.] | 3.0 K |
| Diff. @ Min. indstilllingsområde[°C] [Min.] | 3.0 °C |
| Diff. @ Min. instillingsområde[°C] [Maks.] | 14.0 °C |
| Diff. type | Justerbar |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. egenskaber iht. EN 60947 | Isolering: 400VForureningsgrad: 3Nominel impulsspænding: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. komment. | Metalkabelpakning |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 40430 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 13.5 |
| Elektrisk tilslutning | Skruet kabelindføring |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Følerstørrelse (Ø x L) [in] | 1/2 x 3 1/2 in |
| Følerstørrelse (Ø x L) [mm] | 13 x 90 mm |
| Følertype | Fjernføler |
| Fyldningstype | Adsorption |
| Godkendelse | ABSBVCCCCCSCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KinaTYSKUL |
| Indeholder batterier | No |
| Kablingsegenskaber iht. EN 60947 | Flex, rørringe: 0,5-1,5mm2Flex, ingen rørringe: 0,7-2,5 mm2Massiv/flertrådet: 0,75-2,5mm2 |
| Kapil. rør længde | 196 7/8 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 5000 mm |
| Kapsling (IP) | IP67 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT guld |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kontaktklasse | AC15=4 A, 440 VAC1=10 A, 440 VAC3=6 A, 440 VDC13=12 W, 220 Vfor gold 1…30mA, 5...30V |
| Længde på følerlomme min. [mm] | 110 mm |
| Maks. følertemperatur [°C] | 130 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 266.0 °F |
| Material Description | KPS77 Thermostat M/10 |
| Min. følerlommelængde [in] | 4 3/8 in |
| Omg. temperatur-note | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Termostat |
| Produktoplysninger | Termostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | KPS77 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | c1a694ec-501f-43db-83d2-8a9a314459e0 |
| SCIP-dossier produktnavn | KP KPS KPU Thermostat |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 60 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | 20 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 140 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | 68 °F |
| Tilslutning til lomme/slange | M 18 x 1.5 |
| Udstyr | Armeret kapillarrør |
| UL godkendelse filnavn | E73170 |
| UL-klassificeret | Yes |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 1.564 Kilogram |
| Nettovægt | 1.426 Kilogram |
| Volume | 3.684 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423147717 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |