
Termostat, CAS1080
060L502066
Temperaturområde [°C]: 70 - 120, Reset: Auto, Kontaktfunk.: SPDT, Følertype: Fast føler, Kapsling (IP): IP67
060L502066
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Alarmsignal | Stigende |
| Antal pr. pakkeformat | 8 stk. |
| CE-mærket | Yes |
| Dele inkl. | Følerlomme |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diff. type | Fast (maks. værdi) |
| Differens (FS) [K] | 3.0 K |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-4/-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. komment. | Metalkabelpakning |
| Elektr. tilslutn. std. | DIN 40430 |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 13.5 |
| Elektrisk tilslutning | Skruet kabelindføring |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Fabriksindst. type | Dedikeret |
| Fabriksindstilling (FS) [°C] | 80.0 °C |
| Følerelement tilslutn. type | G |
| Følerlomme forb. længde [mm] | 75 mm |
| Følerlomme tilslutn. str. | 3/4 |
| Følerlomme, materiale | Messing |
| Følerstørrelse (Ø x L) [in] | 1/2 x 2 1/2 in |
| Følerstørrelse (Ø x L) [mm] | 13 x 63 mm |
| Følertype | Fast føler |
| Fyldningstype | Adsorption |
| Godkendelse | ABSBVCCCCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP67 |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC14=0.1 A, 220 VAC15=0.1 A, 220 VDC13=12 W, 125 V |
| Længde på følerlomme min. [mm] | 200 mm |
| Maks. følertemperatur [°C] | 220 °C |
| Maks. følertemperatur [°F] | 428.0 °F |
| Material Description | CAS 1080 TERMO 2-TRIN |
| Min. følerlommelængde [in] | 7 7/8 in |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 70 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -25 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 158 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -32 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Termostat |
| Produktoplysninger | Termostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | CAS1080 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | eaebbff7-c85a-4a22-968a-25fb12959765 |
| SCIP-dossier produktnavn | CAS Thermostat |
| Temperaturområde [°C] [Maks.] | 120 °C |
| Temperaturområde [°C] [Min.] | 70 °C |
| Temperaturområde [°F] [maks.] | 248 °F |
| Temperaturområde [°F] [min.] | 158 °F |
| Tilslutning til lomme/slange | M 18 x 1.5 |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 1.116 Kilogram |
| Nettovægt | 1.06 Kilogram |
| Volume | 5.087 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423151790 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |