
Tilbehør til pressostater og termostater, Følerlomme
060L326266
Typebetegnelse: Følerlomme, Anvendes til produkt: KPS; RT; CAS; MBC, Længde på følerlomme min. [mm]: 75, Tryk indgangsforb. type: G, Størrelse på tryktilgangsforbindelse [in]: 1/2, Pakkeformat: Multipak, Antal pr. pakkeformat: 10
060L326266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 10 stk. |
| Anvendes til produkt | CASKPSMBCRT |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Ekstern følerlomme Ø [mm] | 15.0 mm |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes with exemptions |
| EU RoHS-undtagelsesklausul | 6(a) |
| Følerlomme forb. længde [mm] | 22 mm |
| Følerlomme, materiale | Messing |
| Indeholder batterier | No |
| Int. følerlomme Ø [mm] | 13.5 mm |
| Længde på følerlomme min. [mm] | 75 mm |
| Material Description | FØLERLOMME |
| Min. følerlommelængde [in] | 3 in |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Tilbehør til pressostater og termostater |
| Produktnavn | Følerlomme |
| Produkttype | Tilbehør |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | 84be8326-1b95-4f87-afb0-90ae08b65f06 |
| Størrelse på tryktilgangsforbindelse [in] | 1/2 |
| Tryk indgang intern/ekstern | Ekstern |
| Tryk indgangsforb. std. | ISO 228-1 |
| Tryk indgangsforb. type | G |
| Typebetegnelse | Følerlomme |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.076 Kilogram |
| Nettovægt | 0.074 Kilogram |
| Volume | 0.059 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423155958 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |