
Tilbehør til pressostater og termostater, SML.KAPILLARRØR SML.KAP.RØR (1/4" FLARE)
060-019266
Typebetegnelse: Kapillarrør, Pakkeformat: Industripakke, Antal pr. pakkeformat: 50
060-019266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 50 stk. |
| Anvendes til produkt | KPMPRT |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Indeholder batterier | No |
| Kapilarrørslængde [in] | 69.0 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 1500 mm |
| Kapillarrørsmateriale | Kobber |
| Material Description | SML.KAPILLARRØR SML.KAP.RØR (1/4" FLARE) |
| Pakkeformat | Industripakke |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Tilbehør til pressostater og termostater |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Produktnavn | Kapillarrør |
| Produkttype | Tilbehør |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| SCIP-dossier nr. | d5796bca-1793-4d9d-ab7f-e64ddca6d50e |
| SCIP-dossier produktnavn | Accessory, Capillary tube |
| Størrelse på tryktilgangsforbindelse [in] | 1/4 in |
| Tilslutning note | 21mm rør-"ende" |
| Tryk indgang intern/ekstern | Indre |
| Tryk indgangsforb. type | Flare |
| Typebetegnelse | Kapillarrør |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.118 Kilogram |
| Nettovægt | 0.117 Kilogram |
| Volume | 0.225 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428314886 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |