
Tilbehør til pressostater og termostater, SML.TILBEH.POSE SML.KAP.RØR (1/4" FLARE)
060-016366
Typebetegnelse: Kapillarrør, Pakkeformat: Multipak, Antal pr. pakkeformat: 40
060-016366
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 40 stk. |
| Anvendes til produkt | KPMPRT |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Identisk produkt | 060-019366 |
| Indeholder batterier | No |
| Kapilarrørslængde [in] | 78.0 in |
| Kapillarrørslængde [mm] | 2000 mm |
| Kapillarrørsmateriale | Kobber |
| Material Description | SML.TILBEH.POSE SML.KAP.RØR (1/4" FLARE) |
| Pakkeformat | Multipak |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Tilbehør til pressostater og termostater |
| Produktnavn | Kapillarrør |
| Produkttype | Tilbehør |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Størrelse på tryktilgangsforbindelse [in] | 1/4 in |
| Tilslutning note | 21mm rør-"ende" |
| Tryk indgang intern/ekstern | Indre |
| Tryk indgangsforb. type | Flare |
| Typebetegnelse | Kapillarrør |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.142 Kilogram |
| Nettovægt | 0.13 Kilogram |
| Volume | 0.38 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428365222 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |