
Pressostat, MBC 5000
061B200066
Reg. område: -0.2 - 10, Reset: Auto, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Kapsling (IP): IP65, Maks. driftstryk [bar]: 15
061B200066
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| Bristetryk [bar] | 30.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff.@Maks. indstillingsområde [bar] | 0.60 bar |
| Diff.@Min. indstillingsområde [bar] | 0.40 bar |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Godkendelse | CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHSRoHS Kina |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=0.5 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 220 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 15.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 218.0 psig |
| Material Description | MBC 5000 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 185 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | -40 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | MBC 5000 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Maks.] | 10.00 bar |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Min.] | -0.20 bar |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Maks.] | 1.00 MPa |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Min.] | -0.02 MPa |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 69958bd3-3b22-42dc-aa8a-888e92c5e7e8 |
| SCIP-dossier produktnavn | MBC 5100 5000 Pressure Switch |
| Specif. nøgle | 1411-1CB04 |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykfølingselement | Bælge |
| Tryktilslutn. std. | ISO 228-1 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.29 Kilogram |
| Nettovægt | 0.19 Kilogram |
| Volume | 0.647 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423218387 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |