
Pressostat, MBC 5100
061B100266
Reg. område: 5 - 20, Reset: Auto, Tryktilslutn. type: G, Tryktilslutn. str.: 1/4, Kapsling (IP): IP65, Maks. driftstryk [bar]: 150
061B100266
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Anden RoHS-dokumentation | Saudi Arabia RoHS |
| Antal pr. pakkeformat | 32 stk. |
| Bristetryk [bar] | 300.0 bar |
| CE-mærket | Yes |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diff.@Maks. indstillingsområde [bar] | 2.50 bar |
| Diff.@Min. indstillingsområde [bar] | 1.00 bar |
| Driftsklar | Nej |
| Elektr. spec. std. | EN 60947-5 |
| Elektr. tilslutn. han/hun | Hun |
| Elektr. tilslutn. std. | EN 175301-803-A |
| Elektr. tilslutn. størrelse | Pg 11 |
| Elektrisk tilslutning | DIN-stik |
| EU RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Godkendelse | ABSBVCCCCCSCECMIMDNVEACGLKRSLLC CDC EURO-TYSKLRLVDNKKRINARMRSRoHSRoHS KinaTYSK |
| Indeholder batterier | No |
| Kapsling (IP) | IP65 |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Kontaktfunk. | SPDT |
| Kontaktklasse | AC15=0.5 A, 250 VDC13=12 W, 125 V |
| Maks. Arbejdstryk [psig] | 2175 psig |
| Maks. driftstryk [bar] | 150.0 bar |
| Maks. prøvetryk [bar] Pe | 150.0 bar |
| Maks. prøvetryk [psig] | 2176.0 psig |
| Material Description | MBC 5100 |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 85 °C |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | -10 °C |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Maks.] | 185 °F |
| Omgivelsestemperatur [°F] [Min.] | 14 °F |
| Pakkeformat | Multipak |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Produktgruppe | Pressostater og termostater |
| Produktnavn | Pressostat |
| Produktoplysninger | Pressostat |
| Produkttilbehør | Tilbehør til kontakter |
| Produkttype | MBC 5100 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Maks.] | 20.00 bar |
| Reguleringsområde [bar] Pe [Min.] | 5.00 bar |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Maks.] | 2.00 MPa |
| Reguleringsområde [MPa] Pe [Min.] | 0.50 MPa |
| Reset | Auto |
| SCIP-dossier nr. | 69958bd3-3b22-42dc-aa8a-888e92c5e7e8 |
| SCIP-dossier produktnavn | MBC 5100 5000 Pressure Switch |
| Specif. nøgle | 3231-1DB04 |
| Tryk han/hun | Hun |
| Trykfølingselement | Membran |
| Tryktilslutn. note | Med flange |
| Tryktilslutn. std. | ISO 228-1 |
| Tryktilslutn. str. | 1/4 |
| Tryktilslutn. type | G |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.314 Kilogram |
| Nettovægt | 0.258 Kilogram |
| Volume | 0.647 Liter |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423218615 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |