
Termostater, DEVIreg™ 233, Følertype: Gulv
140F1020
Temperatur – gulv [°C]: 5 - 45, Displaytype: INGEN DISPLAY, Applikation: Gulvvarme
Dette produkt er udgået.
Produktet kan ikke længere købes, men du kan stadig finde information om det, herunder servicemanualer, tegninger osv.
Hvis du leder efter et lignende produkt, kan du se andre muligheder inden for samme produkttype ved at besøge produkttypesiden.: Termostater
Anbefalet udskiftning: 140F1170
140F1020
Produktspecifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| 2-polet kontakt | Nej |
| Applikation | Gulvvarme |
| Beskrivelse | DEVIreg 233 |
| Bredde [mm] | 44.00 mm |
| CE-mærket | Yes |
| Certificeringsfirma | CE |
| Definitionspunkt for føler [Ohm/°C] | 15kΩ / 25°C |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| DINskinne montage | Nej |
| Displaytype | INGEN DISPLAY |
| Dybde [mm] | 31 mm |
| EEE-kategori | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Element IP-klasse | 41 |
| Energiforbrug ved standby [W] [Maks.] | 1.70 W |
| EU RoHS-overensstemmelse | Yes |
| Farve | Hvid RAL 9010 |
| Følertype | Gulv |
| Forsyningsspænding [V] AC | 230 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [maks.] | 240 V |
| Forsyningsspænding [V] AC [min.] | 220 V |
| Forureningsgrad | 2 |
| Frostsikring [°C] | 5 °C |
| Garanti [år] | 2 |
| Godkendelse | CE |
| Højde [mm] | 71 mm |
| Hysterese (+/-) | 0.40 |
| Indeholder batterier | No |
| Indikatortype | LED |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Induktiv belastning | cos φ= 0.3 max 1A |
| Kina RoHS-overensstemmelse | Out of scope |
| Maks.lederdimension klemmer [mm²] | 2 x 2.5 |
| Material Description | DEVIreg 233 w. floor sensor |
| Omfattet af WEEE | Yes |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Maks.] | 40 °C |
| Omgivelsestemperatur [°C] [Min.] | 0 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Maks.] | 65 °C |
| Opbevaringstemperatur [°C] [Min.] | -20 °C |
| Pakke, bredde [mm] | 95 mm |
| Pakke, dybde [mm] | 140 mm |
| Pakke, højde [mm] | 85 mm |
| Product line | 21 |
| Produktgruppe | Termostater |
| Produktoplysninger | DEVIreg™ 233 |
| Produkttype | DEVIreg™ 233 |
| REACH-kandidatlistens stoffer | No |
| Reguleringstype | Hysterese |
| Relækontakt | 1-polet |
| Resistiv belastning maks. [A] | 13 A |
| Skalaindstilling | 0 - 6 |
| Temperatur – gulv [°C] [Maks.] | 45 °C |
| Temperatur – gulv [°C] [Min.] | 5 °C |
| Temperatur for kugletryktest [°C] | 75 °C |
| UL-klassificeret | No |
| UNSPSC CODE | 41112209 |
| Warranty type | 2-year product warranty |
Generelle specifikationer
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Bruttovægt | 0.219 Kilogram |
| Nettovægt | 0.217 Kilogram |
Egenskab | Værdi |
|---|---|
| Volume | 1.131 Liter |
| EAN/UPC | 5703466208984 |