
Substații, DSP1 SMALL, Denumire regulator de încălzire: ECL 310
146B2974
DSP1 Small 16 kW HT I110
146B2974
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 333 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 324 mm |
| Aliaj HEX încălzire | 1.4404 |
| Application type | Indirect Heating |
| Aprobare | CE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 16.0 kW |
| Categorie PED | § 4.3 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Debit primar [m3/h] [Max] | 0.70 m³/h |
| Debit secundar [m3/h] [Max] | 0.80 m³/h |
| Delta P primar fără contor de energie termică [bar] [Min] | 0.55 bar |
| Delta P secundar [bar] [Max] | 0.48 bar |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 |
| Denumirea producătorului | Danfoss |
| Descriere | DSP1 Small 16 kW HT I110 |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | DN20 |
| Dimensiune conductă termoficare | DN20 |
| Dimensiune racord încălzire | 3/4" |
| Dimensiune racord termoficare | 3/4" |
| Direcția racordului | Jos |
| Direcție racord primar | Top |
| Grupă de produse | Substații |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 1405 mm |
| Înălțime fără carcasă [mm] | 1405 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Lățime cu carcasă [mm] | 490 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 490 mm |
| Material carcasă | Tablă |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | DSP1 Small 16 kW HT I110 |
| Material izolație cablu | Spuma poliuretanica |
| Numărul de circuite de încălzire | 1 |
| Nume categorie | Substații cu încălzire indirectă |
| Opțiune de carcasă | Da |
| Presiune diferențială primar [bar] [Max] | 1 bar |
| Presiune nominală primar [bar] | 16 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 6 bar |
| Presiune primar [bar] [Max] | 12 bar |
| Presiune secundar [bar] [Max] | 3 bar |
| Product line | 32 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatură operare [°C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura permisă [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 130 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip produs | DSP1 SMALL |
| Tip racord încălzire | filet interior |
| Tip racord termoficare | Filet exterior |
| Tip senzor contor de energie termică | teacă 6 mm |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB06H-1-16 |
| Versiunea substației | 16kW, HT |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 60 Kilogram |
| Greutate netă | 40 Kilogram |
| Volume | 158.863 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162742778 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |