
Substații, DSA1 WALL, 1F-1 + ST, 30 kW, Denumire regulator de încălzire: ECL 310
144G5940
DSA 1F-1 WALL
144G5940
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 650 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 650 mm |
| Adâncime pachet [mm] | 800 mm |
| Aliaj HEX ACM | 1.4404 |
| Aliaj HEX încălzire | 1.4404 |
| Aplicație | Termoficare |
| Application type | Indirect Heating |
| Aprobare | CE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 30.0 kW |
| Categorie PED | § 4.3 |
| Circulație ACM | Nu |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Debit primar [m3/h] [Max] | 0.49 m³/h |
| Debit secundar [m3/h] [Max] | 1.32 m³/h |
| Delta P primar fără contor de energie termică [bar] [Min] | 0.47 bar |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 |
| Denumirea producătorului | Danfoss |
| Descriere | DSA 1F-1 WALL |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | DN20 |
| Dimensiune conductă termoficare | DN25 |
| Dimensiune racord încălzire | DN25 |
| Dimensiune racord termoficare | DN25 |
| Direcția racordului | Primary - Right or left, Secondary - Top |
| Direcție racord primar | Stânga / Dreapta |
| Grupă de produse | Substații |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 1200 mm |
| Înălțime fără carcasă [mm] | 1200 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Înălțime pachet [mm] | 800 mm |
| Lățime cu carcasă [mm] | 650 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 650 mm |
| Lățime pachet [mm] | 1200 mm |
| Marcă pompă de încălzire | Grundfos |
| Material carcasă | Tablă de oțel inoxidabil lăcuit alb |
| Material de brazare HEX ACM | Cupru |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | DSA 1F-1 WALL ST |
| Material izolație | EPP |
| Numărul de gospodării [Max] | 2 |
| Numărul de gospodării [Min] | 1 |
| Nume categorie | Substații cu încălzire indirectă |
| Opțiune de carcasă | Da |
| Presiune diferențială primar [bar] [Max] | 12 bar |
| Presiune nominală primar [bar] | 16 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 10 bar |
| Presiune primar [bar] [Max] | 16 bar |
| Presiune secundar [bar] [Max] | 10 bar |
| Product line | 32 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura permisă [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 130 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip pompă de încălzire | Alpha 2L 25-60 |
| Tip produs | DSA1 WALL |
| Tip racord încălzire | filet interior |
| Tip racord termoficare | Filet exterior |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB37L-10 |
| Versiunea substației | 1F-1 + ST |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 60 Kilogram |
| Greutate netă | 40 Kilogram |
| Volume | 272.237 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162743133 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |