
Substații, DSA1 HOME, 1F-3 + ST, 25 kW, Denumire regulator de încălzire: ECL 310
146B8012
DSA HOME 1F-3 + ST
146B8012
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 350 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 350 mm |
| Adâncime pachet [mm] | 800 mm |
| Aliaj HEX ACM | 1.4404 |
| Aliaj HEX încălzire | 1.4404 |
| Aplicație | Termoficare |
| Application type | Indirect Heating |
| Aprobare | CE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 25.0 kW |
| Categorie PED | § 4.3 |
| Circulație ACM | Nu |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Debit primar [m3/h] [Max] | 4.00 m³/h |
| Delta P primar fără contor de energie termică [bar] [Min] | 11.00 bar |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 |
| Denumirea producătorului | Danfoss |
| Descriere | DSA HOME 1F-3 + ST |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | DN20 |
| Dimensiune conductă termoficare | DN20 |
| Dimensiune racord încălzire | G3/4" |
| Dimensiune racord termoficare | G3/4" |
| Direcția racordului | Sus |
| Direcție racord primar | Stânga / Dreapta |
| Grupă de produse | Substații |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 810 mm |
| Înălțime fără carcasă [mm] | 810 mm |
| Înălțime pachet [mm] | 800 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Lățime cu carcasă [mm] | 510 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 500 mm |
| Lățime pachet [mm] | 1200 mm |
| Marcă pompă de încălzire | Grundfos |
| Material carcasă | Tablă de oțel inoxidabil lăcuit alb |
| Material de brazare HEX ACM | Brazed copper |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | DSA HOME 1F-3 |
| Material izolație | Spuma rigida PU + EPP |
| Numărul de circuite de încălzire | 1 |
| Numărul de gospodării [Max] | 4 |
| Numărul de gospodării [Min] | 1 |
| Nume categorie | Substații cu încălzire indirectă |
| Opțiune de carcasă | Da |
| Presiune nominală primar [bar] | 14 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 10 bar |
| Presiune primar [bar] [Max] | 14 bar |
| Presiune secundar [bar] [Max] | 10 bar |
| Product line | 32 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura permisă [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 130 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip pompă de încălzire | UPM3 AUTO 15-70 |
| Tip produs | DSA1 HOME |
| Tip racord încălzire | filet interior |
| Tip racord termoficare | Filet exterior |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB06L-1-16 |
| Versiunea substației | 1F-3 + ST |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 50 Kilogram |
| Greutate netă | 30 Kilogram |
| Volume | 136.62 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162739532 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |