
Substații, DSA 1 MINI, Neumünster, 6.1, 115 kW
146B5550
Neumünster_6.1_1xHE_plus_1xDHW_sec: Insert Energy Meter, primary right/secondary top + down, High Temperature, SV 3bar TÜV
146B5550
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 482 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 482 mm |
| Adâncime pachet [mm] | 800 mm |
| Aliaj HEX încălzire | 1.4404 |
| Application type | Indirect Heating |
| Aprobare | CE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 115.0 kW |
| Categorie PED | § 4.3 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Curent [A] [Max] | 2.0 A |
| Debit primar [m3/h] [Max] | 2.46 m³/h |
| Debit secundar [m3/h] [Max] | 4.93 m³/h |
| Delta P primar fără contor de energie termică [bar] [Min] | 0.47 bar |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 |
| Denumirea producătorului | Danfoss |
| Descriere | Neumünster_6.1_1xHE_plus_1xDHW_sec: Insert Energy Meter, primary right/secondary top + down, High Temperature, SV 3bar TÜV |
| Design | Montat pe perete |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | DN32 |
| Dimensiune conductă termoficare | DN25 |
| Dimensiune racord încălzire | Rp1 1/2" |
| Dimensiune racord termoficare | G1" |
| Direcția racordului | Right |
| Direcție racord primar | Top & Bottom |
| Grupă de produse | Substații |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 1399 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Înălțime fără carcasă [mm] | 1399 mm |
| Înălțime pachet [mm] | 620 mm |
| Lățime cu carcasă [mm] | 900 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 900 mm |
| Lățime pachet [mm] | 1200 mm |
| Material carcasă | EPP |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | DSA1 MINI-DRB115-H1WSNM |
| Material izolație | EPP |
| Numărul de racorduri ale distribuitorului de încălzire [bucle] [Max] | 1 |
| Nume categorie | Substații cu încălzire indirectă |
| Presiune diferențială primar [bar] [Max] | 20 bar |
| Presiune nominală primar [bar] | 25 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 6 bar |
| Presiune primar [bar] [Max] | 25 bar |
| Presiune secundar [bar] [Max] | 3 bar |
| Product line | 32 |
| Regulator de presiune diferențială | AVQM |
| Temperatura permisă [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 140 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip produs | DSA 1 MINI |
| Tip racord încălzire | filet interior |
| Tip racord termoficare | Filet exterior |
| Tip senzor contor de energie termică | direct |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB12M-1-90 |
| Versiunea substației | Neumünster, 6.1 |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 70 Kilogram |
| Greutate netă | 50 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 621.887 Litru |
| EAN/UPC | 5715162741504 |