
Substații, DSA 1 MINI Micro Grid, Biomasă, LT_EM_DE, 40 kW
146B5482
BIOMASS_LT_EM_DE: EM Sonometer incl., primary right/secondary top, Low Temperature, SV 3bar TÜV
146B5482
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 482 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 482 mm |
| Adâncime pachet [mm] | 800 mm |
| Aliaj HEX încălzire | 1.4404 |
| Application type | Indirect Heating |
| Aprobare | CE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 40.0 kW |
| Categorie PED | § 4.3 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Curent [A] [Max] | 2.0 A |
| Debit primar [m3/h] [Max] | 0.98 m³/h |
| Debit secundar [m3/h] [Max] | 2.14 m³/h |
| Delta P primar fără contor de energie termică [bar] [Min] | 0.52 bar |
| Delta P secundar [bar] [Max] | 0.22 bar |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 |
| Denumirea producătorului | Danfoss |
| Descriere | BIOMASS_LT_EM_DE: EM Sonometer incl., primary right/secondary top, Low Temperature, SV 3bar TÜV |
| Design | Montat pe perete |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | DN25 |
| Dimensiune conductă termoficare | DN20 |
| Dimensiune racord încălzire | Rp1" |
| Dimensiune racord termoficare | G1" |
| Direcția racordului | Right |
| Direcție racord primar | Top |
| Grupă de produse | Substații |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 988 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Înălțime fără carcasă [mm] | 988 mm |
| Înălțime pachet [mm] | 620 mm |
| Lățime cu carcasă [mm] | 875 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 875 mm |
| Lățime pachet [mm] | 1200 mm |
| Material carcasă | EPP |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | DSA1 MINI-DRO040-LS015DE |
| Material izolație | EPP |
| Numărul de racorduri ale distribuitorului de încălzire [bucle] [Max] | 1 |
| Nume categorie | Substații cu încălzire indirectă |
| Presiune diferențială primar [bar] [Max] | 12 bar |
| Presiune nominală primar [bar] | 16 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 6 bar |
| Presiune primar [bar] [Max] | 16 bar |
| Presiune secundar [bar] [Max] | 3 bar |
| Product line | 32 |
| Regulator de presiune diferențială | AVQM |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura permisă [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 95 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip produs | DSA 1 MINI Micro Grid |
| Tip racord încălzire | filet interior |
| Tip racord termoficare | Filet exterior |
| Tip senzor contor de energie termică | direct |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB12H-1-36 |
| Versiunea substației | Biomasă, LT_EM_DE |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 70 Kilogram |
| Greutate netă | 50 Kilogram |
| Volume | 412.526 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715162742006 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |