
Tip 1, Denumire regulator de încălzire: ECL 310 & AVQM 15/AMV10
004U8655
Tip 1, 16 bar, 110 °C, ECL 310 & AVQM 15/AMV10
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: VX Solo II HWS OP, without key
004U8655
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Adâncime cu carcasă [mm] | 380 mm |
| Adâncime fără carcasă [mm] | 250 mm |
| Adâncime pachet [mm] | 620 mm |
| Aliaj HEX încălzire | AISI 316 |
| Application type | Indirect Heating & Secondary connections for DHW cylinder |
| Aprobat UL | No |
| Baterie inclusă | No |
| Capacitate [kW] | 20.0 kW |
| Capacitate de încălzire [kW] | 20 kW |
| Circuitul rezervorului ACM – control | No control |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Denumire regulator de încălzire | ECL 310 & AVQM 15/AMV10 |
| Descriere | Stație Danfoss VX Solo HWS OP ECL310 Tip 1 cu izolație 20KW |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Dimensiune conductă încălzire | Ø18 |
| Dimensiune conductă termoficare | Ø18 |
| Dimensiune racord încălzire | 3/4" |
| Dimensiune racord termoficare | 3/4" |
| Direcția racordului | Jos |
| Grupă de produse | Stații mici |
| Înălțime cu carcasă [mm] | 760 mm |
| Înălțime fără carcasă [mm] | 760 mm |
| Înălțime pachet [mm] | 420 mm |
| Informații suplimentare | CarcasăSupapă de siguranță |
| Lățime cu carcasă [mm] | 500 mm |
| Lățime fără carcasă [mm] | 440 mm |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Lățime pachet [mm] | 840 mm |
| Marcă pompă ACM | Grundfos |
| Material carcasă | Tablă de oțel inoxidabil lăcuit alb |
| Material de brazare HEX încălzire | Brazed copper |
| Material Description | VX-Solo HWS OP ECL310 TYP1 AVQM KR |
| Material izolație | Izolație pentru conducte |
| Mixing circuit - control | ECL 310 / AVQM / AMV |
| Numărul de gospodării [Max] | 1 |
| Numărul de gospodării [Min] | 1 |
| Observații | Indir. HE, without pump |
| Opțiune de carcasă | Inclus |
| Presiune nominală primar [bar] | 16 bar |
| Presiune nominală secundar [bar] | 3 bar |
| Presiunea de testare a schimbătorului de căldură [bar] | 38 bar |
| Product line | 33 |
| Regulator de presiune diferențială | Integrat |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatură tur din construcție [°C] | 110 °C |
| Tensiune alimentare [V] CA | 230 V |
| Tip control încălzire | Electronic |
| Tip de control ACM | Electronic |
| Tip pompă ACM | UPM3 |
| Tip produs | VX Solo II HWS OP, without key |
| Tip racord încălzire | G filet interior |
| Tip racord termoficare | G filet ext. |
| Tipul dimensiunii stației | Tip 1 |
| Tipul schimbatorului de încălzire | XB06H-1 26 |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 40 Kilogram |
| Greutate netă | 38 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428524261 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |