
AVTQ, PN 16, DN 20, 3.2 m³/h, 45 °C - 60 °C, 1 m, Filet exterior
003L3526
AVTQ regulator principal DN20 excl.pilot c., I-p
003L3526
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru alternativ 2 ACM | Apă caldă menajeră (conținut de clor (Cl) max 200 ppm) |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Baterie inclusă | No |
| Caracteristica de debit | Combinată |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conexiune senzor | M22x1 / R3/4 Filet exterior cf. DIN 2999 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Descriere | AVTQ regulator principal DN20 excl.pilot c., I-p |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diametru [mm] | 20 mm |
| Diametru senzor temperatură [mm] | 15.0 mm |
| Dimensiune robinet | DN 20 |
| Dimensiuni racord | G 1 A |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Funcție | Regulator de temperatură cu compensare de debit |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de temperatură |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Interval setări temp. [°C] [Max] | 60 °C |
| Interval setări temp. [°C] [Min] | 45 °C |
| Lungime senzor temperatură [mm] | 90 mm |
| Lungime tub capilar [m] | 1.0 m |
| Material con vană | cauciuc EPDM |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material de etanșare con / scaun | EPDM / Oțel inoxidabil 1.4571 |
| Material Description | AVTQ Main contr. DN20 excl.pilot c., I-p |
| Material senzori de temperatură | Material Cupru No 2.0090 |
| Material tub de impuls | Material Cupru No 2.0090 |
| Materialul carcasei vanei | Rg5 W. no 2.1096.01 |
| Materialul scaunului vanei | Oțel CrNi W. No 1.4404 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | < 0.05 |
| Raportul de reglare | 100:1 |
| Standard de conexiune | ISO 228/1 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 100 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatura agentului de lucru la senzor [˚C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Max] | 70 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Min] | 0 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Max] | 50 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Min] | -20 °C |
| Timp de reacție deschidere [s] | 4 " |
| Timp de reacție închidere [s] | 4 " |
| Tip produs | AVTQ |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 3.20 m³/h |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 2.92 Kilogram |
| Greutate netă | 2.92 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 9.168 Litru |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |