
AVTB (rapid), PN 16, DN 15, 1.9 m³/h, 20 °C - 60 °C, 2 m, Filet exterior
003N5039
AVTB PN16 15/1,9 20-60 2m ext G ret, I-p
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: AVTB
003N5039
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Caracteristica de debit | Liniar |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Conexiune senzor | M14x1 / R1/2 Filet exterior cf. DIN 2999 |
| Descriere | AVTB PN16 15/1,9 20-60 2m ext G ret, I-p |
| DG Indicator Profile | Other Dangerous Goods |
| Diametru [mm] | 15 mm |
| Diametru senzor temperatură [mm] | 9.5 mm |
| Dimensiune robinet | DN 15 |
| Dimensiuni racord | G 3/4 A |
| Factor de cavitație | 0.40 |
| Funcție | Regulator de temperatură |
| Funcție limitator de retur | Nu |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de temperatură |
| Instalare senzori de temperatură | Mai rece |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 10.00 bar |
| Interval setări temp. [°C] [Max] | 60 °C |
| Interval setări temp. [°C] [Min] | 20 °C |
| Lungime senzor temperatură [mm] | 180 mm |
| Lungime tub capilar [m] | 2.0 m |
| Material con vană | cauciuc NBR |
| Material de etanșare con / scaun | NBR / DZR alamă BS 2872 / CZ132 |
| Material Description | AVTB PN16 15/1,9 20-60 2m ext G ret, I-p |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material senzori de temperatură | Material Cupru No 2.0090 |
| Material tub de impuls | Material Cupru No 2.0090 |
| Materialul carcasei vanei | DZR alamă BS 2872/CZ132 |
| Materialul scaunului vanei | Oțel Cr Ni W.no 1.4301 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 10 |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Reglare debit | Nu |
| Reglare temperatură | Da |
| Standard de aprobare | ETA VA 1.54/18952 |
| Standard de conexiune | ISO 228/1 |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatura agentului de lucru la senzor [˚C] [Max] | 90 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Max] | 70 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Min] | 0 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Max] | 50 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Min] | -20 °C |
| Timp de reacție deschidere [s] | 3 " |
| Timp de reacție închidere [s] | 3 " |
| Tip produs | AVTB (rapid) |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 1.90 m³/h |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.001 Kilogram |
| Greutate netă | 0.001 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 3.584 Litru |
| EAN/UPC | 5702428486927 |