
AVTB, PN 16, DN 20, 3.4 m³/h, Filet interior
003N3030
AVTB, FJV, AVD(S)A vană DN20 filet int, I-p
003N3030
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Baterie inclusă | No |
| Caracteristica de debit | Liniar |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Descriere | AVTB, FJV, AVD(S)A vană DN20 filet int, I-p |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 20 mm |
| Dimensiune robinet | DN 20 |
| Dimensiuni racord | Rp 1/2 |
| Factor de cavitație | 0.40 |
| Funcție | Vană DN20 |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de temperatură |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 10.00 bar |
| Material con vană | cauciuc NBR |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material de etanșare con / scaun | NBR / Alamă W. No 2.0402 |
| Material Description | AVTB, FJV, AVD(S)A Valve DN20 i.thr, I-p |
| Materialul carcasei vanei | Alamă CuZn40Pb2 W. no 2.0402 |
| Materialul scaunului vanei | Oțel Cr Ni W.no 1.4301 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Standard de aprobare | ETA VA 1.54/18952 |
| Standard de conexiune | ISO 7/1 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 130 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Max] | 70 °C |
| Temperatura ambiantă [°C] [Min] | 0 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Max] | 50 °C |
| Temperatura de transport [°C] [Min] | -20 °C |
| Tip produs | AVTB |
| Tipuri de conexiuni | Filet interior |
| Valori Kv [m³/h] | 3.40 m³/h |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.729 Kilogram |
| Greutate netă | 0.693 Kilogram |
| Volume | 1.203 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428486965 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |