
Traductor presiune, MBS 33, 0 bar - 10 bar, 0 psi - 145 psi
060G2085
Tip conexiune presiune: G, Dimensiune conexiune presiune: 1/2, Cod specificație: MBS 33-2015-A1AB08-0
060G2085
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| - comun | Pin 2 |
| + alimentare | Pin 1 |
| + ieșire | Pin 3 |
| Aprobare | ATEXCE |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 14 buc |
| Categorie EEE | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Clasa carcasei | IP65 |
| Clauză de derogare RoHS UE | 6(c) |
| Cod specificație | MBS 33-2015-A1AB08-0 |
| Con. electrică tată/mamă | Tată şi mamă |
| Conexiune electrică | Angular connector |
| Conexiune electrică standard | EN 175301-803-A |
| Conexiune presiune HEX [mm] | 27.0 mm |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Curent alimentare max. [mA] | 8 mA |
| Denumire produs | Traductor presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | AKS/MBS |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diafragmă spălare | nu |
| Dimensiune conexiune electrică | Pg 9 |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/2 |
| Dispozitiv snubber cu impuls | No |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Grupă de produse | Senzori |
| În domeniul de aplicare WEEE | Yes |
| Interval de presiune [bar] [Max] | 10.00 bar |
| Interval de presiune [bar] [Min] | 0.00 bar |
| Interval de presiune [psi] [Max] | 145.00 psi |
| Interval de presiune [psi] [Min] | 0.00 psi |
| Interval de temp. compensat [°C] [Max] | 80 °C |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Interval de temp. compensat [°C] [Min] | 0 °C |
| Interval de temp. compensat [°F] [Max] | 176 °F |
| Interval de temp. compensat [°F] [Min] | 32 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 85 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 185 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Interval de temperatură mediu [°C] [Max] | 85 °C |
| Interval de temperatură mediu [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură mediu [°F] [Max] | 185 °F |
| Interval de temperatură mediu [°F] [Min] | -40 °F |
| Material Description | MBS32 |
| Neliniaritate BFSL ±FS [%] | 0.20 % RH |
| Nivel ridicat tăiere | 11.50 |
| Nivel scăzut tăiere | 0.00 |
| Nr. dosar SCIP | 16d2efc6-64f3-4a4e-ae98-a3fd7ce0218d |
| Precizie, max. +/- FS [%] | 0.80 % RH |
| Precizie, normal +/- FS [%] | 0.3 % RH |
| Presiune max. suprasarcină [bar] | 20.0 bar |
| Presiune tată/mamă | TATĂ |
| Product line | Sensing Solutions |
| Punct zero și interval ajustare | nu |
| Referință unitate presiune | Gauge (relative) |
| Semnal de ieșire | Voltage |
| Semnal de ieșire [V] [Max] | 10.0000 V |
| Semnal de ieșire [V] [Min] | 0.0000 V |
| Siguranță intrinsecă | nu |
| Standard conexiune presiune | EN 837 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Tensiune de alimentare [V] c.c. [max] | 32.00 V |
| Tensiune de alimentare [V] c.c. [min] | 15.00 V |
| Timp max. de răspuns [ms] | 4 ms |
| Tip conexiune presiune | G |
| Tip produs | MBS 33 |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.208 Kilogram |
| Greutate netă | 0.187 Kilogram |
| Volume | 0.424 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702423042685 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |