
AFQM, PN 16, DN 100, Debit [m³/h]: 12.6 - 76, flanșă, Versiunea de montaj: liber
003G6065
AFQM PN16 100/125 /0,5 flanșe tur/retur
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: AFQM / AFQM 6
003G6065
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 16 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes with exemptions |
| Cursa [mm] | 20.00 mm |
| Debit [m³/h] | 76.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Max] | 76.00 m³/h |
| Debit [m³/h] [Min] | 12.60 m³/h |
| Descriere | AFQM PN16 100/125 /0,5 flanșe tur/retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 100 mm |
| Dimensiune robinet | DN 100 |
| Dimensiuni racord | DN 100 |
| Factor de cavitație | 0.35 |
| Factor de cavitație 100% | 0.31 |
| Factor de cavitație 25% | 0.35 |
| Factor de cavitație 50% | 0.38 |
| Factor de cavitație 75% | 0.42 |
| Funcție | Regulator de debit cu vană de reglare internă |
| Funcție VSP - P | Nu |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Inserție vană de reglare sistem de descărcare a presiunii | Burduf (Oțel inoxidabil M. No 1.4571) |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 15.00 bar |
| Limitare debit | Da |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Limitator de debit cu presiune diferențială - dpb [bar] | 0.50 bar |
| Mărime servomotor [cm2] | 250 cm² |
| Material con vană CV | Material oțel inoxidabil No. 1.4404 |
| Material con vană DP | Material oțel inoxidabil No. 1.4404 |
| Material de etanșare CV | EPDM |
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AFQM PN16 100/125 /0,5 flansa tur/ret |
| Materialul carcasei vanei | Fontă cenușie EN-GJL-250 (GG-25) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM (rulare, ranforsat cu fibră) |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4021 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 10 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 16 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.01 |
| Reglare debit | Da |
| Regulator de presiune | Nu |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | None |
| Tip produs | AFQM |
| Tipuri de conexiuni | flanșă |
| Valori Kv [m³/h] | 125.00 m³/h |
| Versiunea de montaj | liber |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 110 Kilogram |
| Greutate netă | 110 Kilogram |
| Volume | 508.8 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5710104501444 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |