
AVP-F, PN 25, DN 25, 8 m³/h, 0.2 bar - 0.2 bar, Filet exterior, G 1 1/4 A
003H6303
AVP-F PN25 25/8 0,2 filet retur
003H6303
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Agent de lucru alternativ | Apă cu glicol până la 30% |
| Agent de lucru permis | District heating/cooling circulation water |
| Aplicație | Termoficare |
| Baterie inclusă | No |
| Clasă de presiune | PN 25 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Descriere | AVP-F PN25 25/8 0,2 filet retur |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diametru [mm] | 25 mm |
| Dimensiune robinet | DN 25 |
| Dimensiuni racord | G 1 1/4 A |
| Factor de cavitație | 0.60 |
| Factor de cavitație 100% | 0.38 |
| Factor de cavitație 25% | 0.64 |
| Factor de cavitație 50% | 0.57 |
| Factor de cavitație 75% | 0.55 |
| Funcție | Regulator de presiune diferențială |
| Funcție VSP - P | Da |
| Funcție VSP - Q | Nu |
| Funcție VSP - T | Nu |
| Grupă de produse | Regulatoare de presiune pe tur |
| Interval presiune diferențială [bar] [Max] | 20.00 bar |
| Limitare debit | Nu |
| Material con vană DP | Alamă rezistentă la dezincare CuZn36Pb2As |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Material de etanșare DP | EPDM |
| Material Description | AVP-F PN25 25/8 0,2 filet retur |
| Materialul carcasei vanei | Bronz roșu CuSn5ZnPb (Rg5) |
| Materialul membranei servomotorului | EPDM |
| Materialul scaunului vanei | Material oțel inoxidabil No. 1.4571 |
| Numărul de căi | 2 |
| pH-ul agentului de lucru [Max] | 10 |
| pH-ul agentului de lucru [Min] | 7 |
| PN alternativ VSP | 0 |
| Poziția tijei | Normal deschis |
| Presiune nominală [bar] | 25 bar |
| Product line | 08 |
| Raport de scurgeri [% Kvs] | 0.02 |
| Reglare debit | Nu |
| Regulator de presiune | Regulator de presiune diferențială |
| Setare presiune diferențială [Max] | 0.20 bar |
| Setare presiune diferențială [Min] | 0.20 bar |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Max] | 150 °C |
| Temperatura agentului de lucru [˚C] [Min] | 2 °C |
| Tip de setare | Fixed |
| Tip produs | AVP-F |
| Tipuri de conexiuni | Filet exterior |
| Valori Kv [m³/h] | 8.00 m³/h |
| Versiunea de montaj | Retur |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 2.944 Kilogram |
| Greutate netă | 2.944 Kilogram |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Volume | 6.136 Litru |
| EAN/UPC | 5702421538425 |