Comutator presiune, KP5
060K1171
null: 8 - 32, Diferențial [bar]: 1.8 - 6, Funcție de contact: SPDT, Funcție de resetare: Auto, Tip conexiune presiune: MANŞON, Dimensiune conexiune presiune: 1/4, Presiune tată/mamă: TATĂ, Clasa carcasei: IP44, Presiune maximă de lucru [bar]: 35
060K1171
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R113R1233zd(E)R1234yfR1234yzR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R134aR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R113R124R134aR22R404AR407AR407BR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR450AR452AR507AR513AR515B |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | BVCCCCEDNVGLLRLVDRINARMRSRoHS Chinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 36 buc |
| Clasa carcasei | IP44 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 2 |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Conexiune electrică | Supapă cablu din cauciuc |
| De considerat | Not applicable for liquid line |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Descrierea produselor | Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial [bar] [Max] | 6.00 bar |
| Diferențial [bar] [Min] | 1.80 bar |
| Diferențial [psi] [Max] | 87.00 psi |
| Diferențial [psi] [Min] | 26.00 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | 6-14 mm |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare | Auto |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 65 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 149 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Interval reglare [bar] Pe [Max] | 32.00 bar |
| Interval reglare [bar] Pe [Min] | 8.00 bar |
| Interval reglare [psig] Pe [Max] | 464.00 psig |
| Interval reglare [psig] Pe [Min] | 116.00 psig |
| Material Description | KP5 Pressure Switch M/36 |
| Nume fișier aprobare UL | E31024 |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 35.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 510 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 35.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 510.0 psig |
| Presiune tată/mamă | TATĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8906 |
| Tip conexiune presiune | MANŞON |
| Tip produs | KP5 |
| Valoare nominală contact | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.338 Kilogram |
| Greutate netă | 0.303 Kilogram |
| Volume | 0.571 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715255215721 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |