
Comutator presiune, KP2
060-206366
null: -0.2 - 3.5, Diferențial [bar]: 0.4 - 2.2, Funcție de contact: SPDT, Funcție de resetare: Auto, Tip conexiune presiune: Piuliţă manşon, Dimensiune conexiune presiune: 1/4, Presiune tată/mamă: MAMĂ, Clasa carcasei: IP30, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: KP
060-206366
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R113R1233zd(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R134aR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDPEDRINARMRSRoHS Chinac UL us UL353, CS C22.2c UL us UL873, CS C22.2 |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 32 buc |
| Categorie | IV |
| Categorie EEE | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Clasa carcasei | IP30 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 1 |
| Clauză de derogare RoHS UE | No |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Con. electrică tată/mamă | MAMĂ |
| Conexiune electrică | Conector cablu pivot |
| Conformitate cu RoHS China | Yes |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | KP/KPI pressure switch |
| Descrierea produselor | Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial [bar] [Max] | 2.20 bar |
| Diferențial [bar] [Min] | 0.40 bar |
| Diferențial [psi] [Max] | 32.00 psi |
| Diferențial [psi] [Min] | 6.00 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | NPSM 1/2 - 14 |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Fracțiune lungime tub cap. [in] | 36 in |
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare | Auto |
| Grup de fluide | 1 |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| În domeniul de aplicare WEEE | Yes |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 65 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -25 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 149 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -13 °F |
| Interval reglare | 6 inHg - 51 psig |
| Interval reglare [bar] Pe [Max] | 3.50 bar |
| Interval reglare [bar] Pe [Min] | -0.20 bar |
| Lungime tub capilar [mm] | 900 mm |
| Material Description | KP2 Pressure Switch M/32 |
| Nr. dosar SCIP | b1323c86-8856-44cc-b1c6-6849abe37ee4 |
| Nume fișier aprobare UL | E31024MH27572 |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 245 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 20.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 290.0 psig |
| Presiune tată/mamă | MAMĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8912 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Tip conexiune presiune | Piuliţă manşon |
| Tip produs | KP2 |
| Valoare nominală contact | 120Vac,16FLA,96LRA,3A sarcină pilot16 A rezistent, monofazic240 V AC, 8 FLA, 48 LRA240V dc,12W pilot duty(0.05 A)8 A rezistent, monofazic |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.454 Kilogram |
| Greutate netă | 0.409 Kilogram |
| Volume | 1.294 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428012294 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |