
Comutator presiune, KP1
060-110591
null: -0.2 - 7.5, Diferențial [bar]: 0.7 - 4, Funcție de contact: SPDT, Funcție de resetare: Auto, Tip conexiune presiune: Piuliţă manşon, Dimensiune conexiune presiune: 1/4, Presiune tată/mamă: MAMĂ, Clasa carcasei: IP30, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: KP
Înlocuire recomandată: 060-110566
060-110591
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R113R1233zd(E)R1234yfR1234yzR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R134aR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | BVCCCCEDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDPEDRINARMRSRoHS Chinac UL us UL353, CS C22.2c UL us UL873, CS C22.2 |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 16 buc |
| Categorie | IV |
| Clasa carcasei | IP30 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 1 |
| Clauză de derogare RoHS UE | No |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Conexiune electrică | Supapă cablu din cauciuc |
| Conformitate cu RoHS China | Yes |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | KP KPI |
| Descrierea produselor | Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Diferențial [bar] [Min] | 0.70 bar |
| Diferențial [psi] [Max] | 58.00 psi |
| Diferențial [psi] [Min] | 10.00 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | 6-14 mm |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Fracțiune lungime tub cap. [in] | 36 in |
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare | Auto |
| Grup de fluide | 1 |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 65 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -25 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 149 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -13 °F |
| Interval reglare | 6 inHg - 108 psig |
| Interval reglare [bar] Pe [Max] | 7.50 bar |
| Interval reglare [bar] Pe [Min] | -0.20 bar |
| Lungime tub capilar [mm] | 900 mm |
| Material Description | KP1 Pressure Switch M/16 |
| Nr. dosar SCIP | 1b8fc5ed-65e2-48fc-8738-8cce613a9786 |
| Nume fișier aprobare UL | E31024MH27572 |
| Piese incluse | Garnitură unghi |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 245 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 20.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 290.0 psig |
| Presiune tată/mamă | MAMĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8912 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Tip conexiune presiune | Piuliţă manşon |
| Tip produs | KP1 |
| Valoare nominală contact | AC15=10 A, 400 VAC1=16 A, 400 VAC3=16 A, 400 VDC13=12 W, 220 VLR=112 A, 400 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.007 Kilogram |
| Greutate netă | 0.007 Kilogram |
| Volume | 1.281 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424498405 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |