
Comutator presiune, KP1E
060-533666
null: -0.2 - 7.5, Diferențial [bar]: 0.7 - 4, Funcție de contact: SPDT aur, Funcție de resetare: Auto, Tip conexiune presiune: MANŞON, Dimensiune conexiune presiune: 1/4, Presiune tată/mamă: TATĂ, Clasa carcasei: IP44, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
060-533666
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R1234yfR1234ze(E)R1270R170R290R444BR454AR454CR455AR516AR600R600aR601R601a |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R1234ze(E)R516A |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R1234yfR1234ze(E)R1270R170R290R32R444BR454AR454CR455AR600R600a |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | ATEX - Cat. 3 - Zona 2CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKLVDPEDRINARMRSRoHS ChinacURus |
| Aprobare CE | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 36 buc |
| Categorie | IV |
| Categorie EEE | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Clasa carcasei | IP44 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 2 |
| Clauză de derogare RoHS UE | No |
| Comentarii con. electrică | Presetupă cablu metal |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Con. electrică tată/mamă | MAMĂ |
| Conexiune electrică | Intrare cablu înşurubată |
| Conexiune electrică standard | DIN 40430 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | KP KPI |
| Descrierea produselor | Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Diferențial [bar] [Min] | 0.70 bar |
| Diferențial [psi] [Max] | 58.00 psi |
| Diferențial [psi] [Min] | 10.00 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | Pg 13.5 |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Echipament | Oprire burdufuri |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Funcție de contact | SPDT aur |
| Funcție de resetare | Auto |
| Grup de fluide | 1 |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| În domeniul de aplicare WEEE | Yes |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -20 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 104 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -4 °F |
| Interval reglare | 6 inHg - 108 psig |
| Interval reglare [bar] Pe [Max] | 7.50 bar |
| Interval reglare [bar] Pe [Min] | -0.20 bar |
| Material Description | KP1E Pressure Switch M/36 ATEX |
| Nr. dosar SCIP | 1b8fc5ed-65e2-48fc-8738-8cce613a9786 |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 246 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 20.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 138.0 psig |
| Presiune tată/mamă | TATĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8906 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Text vânzări ATEX | -20C<ta<+60CII 3G Ex ic IIB T6 Gc |
| Tip conexiune presiune | MANŞON |
| Tip produs | KP1E |
| Valoare nominală contact | Ci max: 0,5 nFIi max: 0,1 ALi max: 0,2 uHPi max: 1 WUi max. 30 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.368 Kilogram |
| Greutate netă | 0.358 Kilogram |
| Volume | 0.57 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424066888 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |