
Comutator presiune, KPU15
060-5248
null: -0.2 - 7.5, Reglare partea dreaptă [bar]Pe: 8 - 32, Diferențial partea stângă [bar]: 0.7 - 4, Diferențial partea dreaptă [psi]: 4, Funcție de contact: SPST(NO+NC), Funcție de resetare, partea stângă: Auto, Funcție de resetare, partea dreaptă: Auto
060-5248
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R113R1233zd(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R134aR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R113R1234yfR1234ze(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR452BR454AR454CR455AR507AR513AR515B |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | CELVDRoHSc UL us UL873, CS C22.2 |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 10 buc |
| Clasa carcasei | IP30 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 1 |
| Clauză de derogare RoHS UE | No |
| Comentarii con. electrică | pentru filet de conductă tată ½ in |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Conexiune electrică | Orificiu |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes |
| De considerat | Not applicable for liquid line |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | KPU Pressure Switch |
| Descrierea produselor | Control dublu al presiunii |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial partea dreaptă [psi] | 60.0 psi |
| Diferențial partea dreaptă [psi] | 4.0 bar |
| Diferențial partea stângă [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Diferențial partea stângă [bar] [Min] | 0.70 bar |
| Diferențial partea stângă [psi] [Max] | 60.0 psi |
| Diferențial partea stângă [psi] [Min] | 10.0 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | ⅞ in |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Fracțiune lungime tub cap. [in] | 36 in |
| Funcție de contact | SPST(NO+NC) |
| Funcție de resetare, partea dreaptă | Auto |
| Funcție de resetare, partea stângă | Auto |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 50 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 122 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Interval reglare partea stângă Pe | 6 inHg - 108 psig |
| Lungime tub capilar [mm] | 900 mm |
| Material Description | KPU15 Pressure Switch M/10 |
| MWP partea dreaptă [bar] Pe | 35.0 bar |
| MWP partea dreaptă [psig] Pe | 510.0 psig |
| MWP partea stângă [bar] Pe | 17.0 bar |
| MWP partea stângă [psig] Pe | 250 psig |
| Nr. dosar SCIP | 2e0fe8e8-9c82-4015-8eaf-002748cf7fb1 |
| Nume fișier aprobare UL | E31024 |
| Presiune tată/mamă | MAMĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Reglare partea dreaptă [bar]Pe [Max] | 32.0 bar |
| Reglare partea dreaptă [bar]Pe [Min] | 8.0 bar |
| Reglare partea dreaptă [psig]Pe [Max] | 465.0 psig |
| Reglare partea dreaptă [psig]Pe [Min] | 100.0 psig |
| Reglare partea stângă [bar]Pe [Max] | 7.50 bar |
| Reglare partea stângă [bar]Pe [Min] | -0.20 bar |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8912 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1)Cadmium oxide (CAS no.1306-19-0) |
| Tip conexiune presiune | Piuliţă manşon |
| Tip produs | KPU15 |
| Valoare nominală contact | 144 A, 240 V ac24 A, 240 V acCC = 12 W sarcină pilotFLA=24 A, 120 V acLRA = 144 A, 120 V ac |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 1.005 Kilogram |
| Greutate netă | 0.96 Kilogram |
| Volume | 1.5 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428063913 |
| Proposition 65 | Cancer |