
Comutator presiune, KP15
060-204666
null: -0.2 - 7.5, Reglare partea dreaptă [bar]Pe: 8 - 32, Diferențial partea stângă [bar]: 0.7 - 4, Diferențial partea dreaptă [psi]: 4, Funcție de contact: SPDT, Funcție de resetare, partea stângă: Auto
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: KP
060-204666
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii comutatoare |
| Agent frigorific | R113R1233zd(E)R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Agenți de refrigerare fără ulei | R134aR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R113R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507AR513AR515B |
| Ambient Temp. Notă: | 80 °C/176 °F for max 120 min |
| Aprobare | BVCCCCECMIMDNVEACGLLLC CDC EURO-TYSKLRLVDRINARMRSRoHS Chinac UL us UL873, CS C22.2 |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 18 buc |
| Categorie EEE | 5 small equipment (any external dimension < 50 cm) |
| Clasa carcasei | IP30 |
| Clasificare carcasă Nema (~) | 1 |
| Clauză de derogare RoHS UE | No |
| Comentarii con. electrică | pentru filet de conductă tată ½ in |
| Compatibilitate lubrifianți | Aplicații fără ulei |
| Conexiune electrică | Orificiu |
| Conformitate cu RoHS China | Yes |
| Conformitate cu RoHS UE | Yes |
| Denumire produs | Comutator presiune |
| Denumire produs dosar SCIP | KP/KPI pressure switch |
| Descrierea produselor | Control dublu al presiunii |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial partea dreaptă [psi] | 58.0 psi |
| Diferențial partea dreaptă [psi] | 4.0 bar |
| Diferențial partea stângă [bar] [Max] | 4.00 bar |
| Diferențial partea stângă [bar] [Min] | 0.70 bar |
| Diferențial partea stângă [psi] [Max] | 58.0 psi |
| Diferențial partea stângă [psi] [Min] | 10.0 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | ⅞ in |
| Dimensiune conexiune presiune | 1/4 |
| Element detectare presiune | Burdufuri |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 400VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVShort circuit prot, fuse: 16A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,5-1,5 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,7-2,5 mm2Solid/din fire: 0,75-2,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet industrial |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Fracțiune lungime tub cap. [in] | 36 in |
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare, partea dreaptă | Max. manual |
| Funcție de resetare, partea stângă | Auto |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| În domeniul de aplicare WEEE | Yes |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 65 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 149 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Interval reglare partea stângă Pe | 6 inHg - 108 psig |
| Lungime tub capilar [mm] | 900 mm |
| Material Description | KP15 Pressure Switch I/18 |
| MWP partea dreaptă [bar] Pe | 35.0 bar |
| MWP partea dreaptă [psig] Pe | 510.0 psig |
| MWP partea stângă [bar] Pe | 17.0 bar |
| MWP partea stângă [psig] Pe | 245 psig |
| Nr. dosar SCIP | b1323c86-8856-44cc-b1c6-6849abe37ee4 |
| Nume fișier aprobare UL | E31024 |
| Pres. test. max. partea dreaptă [bar] | 35 bar |
| Pres. test. max. partea stângă [bar] | 20 bar |
| Presiune tată/mamă | MAMĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Reglare partea dreaptă [bar]Pe [Max] | 32.0 bar |
| Reglare partea dreaptă [bar]Pe [Min] | 8.0 bar |
| Reglare partea dreaptă [psig]Pe [Max] | 464.0 psig |
| Reglare partea dreaptă [psig]Pe [Min] | 116.0 psig |
| Reglare partea stângă [bar]Pe [Max] | 7.50 bar |
| Reglare partea stângă [bar]Pe [Min] | -0.20 bar |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8912 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Tip conexiune presiune | Piuliţă manşon |
| Tip produs | KP15 |
| Valoare nominală contact | 120Vac,16FLA,96LRA,3A sarcină pilot16 A rezistent, monofazic240 V AC, 8 FLA, 48 LRA240V dc,12W pilot duty(0.05 A)8 A rezistent, monofazicExtra: 50 VA, 240 V c.a. sarcină pilot |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.625 Kilogram |
| Greutate netă | 0.558 Kilogram |
| Volume | 1.25 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428400664 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |