
Presostat presiune diferenţială, MP55E
060B530066
Interval setare pres. dif. [bar]: 0.3 - 4.5, Funcție de resetare: Auto, Tip conexiune presiune: LIPITURĂ, ODF, Dimensiune conexiune presiune: ¼ in, Clasa carcasei: IP20, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: MP55E
Înlocuire recomandată: 060B530091
060B530066
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii generice |
| Agent frigorific | R1270R290R32R422BR422DR454AR454CR455AR516AR600R600a |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R422BR422DR516A |
| Ajustare | Întrerupere pentru presiune în scădere |
| Ambient Temp. Notă: | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Aprobare | ATEX - Cat. 3 - Zona 2CCCCEEACLLC CDC EURO-TYSKRoHSRoHS ChinaTYSKUKCA |
| Aprobare CE | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 21 buc |
| Clasa carcasei | IP20 |
| Con. electrică tată/mamă | MAMĂ |
| Conexiune electrică | Intrare cablu înşurubată |
| Conexiune electrică standard | DIN 40430 |
| Conformitate cu RoHS China | Out of scope |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Denumire produs | Presostat presiune diferenţială |
| Descrierea produselor | Dif. Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial de contact [bar] | 0.20 bar |
| Dimensiune conexiune electrică | Pg 13.5 |
| Dimensiune conexiune presiune | ¼ in |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 250VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVProt. scurtcircuit, siguranţă: 2A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,2-1,0 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,2-1,5 mm2Solid/din fire: 0,2-1,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Funcție de contact | SPDT aur |
| Funcție de resetare | Auto |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Max] | 12 bar |
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Min] | -1 bar |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Max] | 175 psig |
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Min] | -15 psig |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -20 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 104 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -4 °F |
| Interval setare pres. dif. [bar] [Max] | 4.50 bar |
| Interval setare pres. dif. [bar] [Min] | 0.30 bar |
| Interval setare pres. dif. [MPa] [Max] | 0.45 MPa |
| Interval setare pres. dif. [MPa] [Min] | 0.03 MPa |
| Interval setare pres. dif. [psi] [Max] | 65.0 psi |
| Interval setare pres. dif. [psi] [Min] | 4.3 psi |
| Material Description | MP55E Diff. Pressure Switch M/21 ATEX |
| Nr. dosar SCIP | d6c79256-254f-4a74-9674-fbd37043a658 |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 245 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 22.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 319.0 psig |
| Presiune tată/mamă | MAMĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Setare fabrică [psig] | 9.0 psig |
| Standard conexiune presiune | EN 1254-1 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Text vânzări ATEX | -20C<ta<+60CII 3G Ex ic IIB T6 Gc |
| Timp eliberare releu [s] | 0 s |
| Tip conexiune presiune | LIPITURĂ, ODF |
| Tip produs | MP55E |
| Valoare nominală contact | Ci=0.5 nFIi=0.1 ALi=0.2 μHPi=1 WUi=30 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.702 Kilogram |
| Greutate netă | 0.622 Kilogram |
| Volume | 2.14 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428039604 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |