
Presostat presiune diferenţială, MP54
060B200866
Funcție de resetare: Min. manual, Tip conexiune presiune: MANŞON, Dimensiune conexiune presiune: ¼ in, Clasa carcasei: IP20, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
Acest produs nu mai este disponibil.
Produsul nu mai este disponibil pentru achiziție, dar puteți găsi în continuare informații despre acesta, inclusiv manuale de service, desene etc.
Dacă căutați un produs similar, puteți verifica alte opțiuni din cadrul aceluiași tip de produs vizitând pagina tipului de produs.: MP54 / MP55 / MP55A
Înlocuire recomandată: 060B200891
060B200866
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii generice |
| Agent frigorific | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R11R113R12R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
| Ajustare | Întrerupere pentru presiune în scădere |
| Ambient Temp. Notă: | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Aprobare | CCCCECMIMEACGLLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHSRoHS ChinaTYSKUKCAc UL us UL873, CS C22.2 |
| Aprobare CE | Yes |
| Aprobat UL | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 21 buc |
| Clasa carcasei | IP20 |
| Con. electrică tată/mamă | MAMĂ |
| Conexiune electrică | Conector cablu pivot |
| Conexiune electrică standard | ANSI/ASME B1.20.1 |
| Conformitate cu RoHS China | Yes |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Denumire produs | Presostat presiune diferenţială |
| Descrierea produselor | Dif. Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial de contact [bar] | 0.20 bar |
| Diferențial fix [bar] | 0.41 bar |
| Diferențial fix [psi] | 6 psi |
| Dimensiune conexiune electrică | NPSM 1/2 - 14 |
| Dimensiune conexiune presiune | ¼ in |
| Echipament | Releu de timp termic |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 250VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVProt. scurtcircuit, siguranţă: 2A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,2-1,0 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,2-1,5 mm2Solid/din fire: 0,2-1,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare | Min. manual |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Max] | 12 bar |
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Min] | -1 bar |
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Max] | 175 psig |
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Min] | -15 psig |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 60 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 140 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Material Description | MP54 Diff. Pressure Switch M/21 |
| Nr. dosar SCIP | d6c79256-254f-4a74-9674-fbd37043a658 |
| Nume fișier aprobare | E31024 |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 245 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 22.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 319.0 psig |
| Presiune tată/mamă | TATĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Standard conexiune presiune | DIN 8906 |
| Substanțe aflate pe lista substanțelor candidate REACH | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
| Timp eliberare releu [s] | 45 s |
| Tip conexiune presiune | MANŞON |
| Tip produs | MP54 |
| Valoare nominală contact | AC=2 A, 250 VDC=0.2 A, 240 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.758 Kilogram |
| Greutate netă | 0.695 Kilogram |
| Volume | 2.067 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702428365901 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |