
Presostat presiune diferenţială, MP55A
060B018291
Interval setare pres. dif. [bar]: 0.3 - 4.5, Funcție de resetare: Min. manual, Tip conexiune presiune: M, Dimensiune conexiune presiune: 12 x 1.5, Clasa carcasei: IP20, Presiune maximă de lucru [bar]: 17
060B018291
Detalii despre produse
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Accesorii produs | Accesorii generice |
| Agent frigorific | R11R12R123R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515BR717 |
| Agenți frigorifici aprobați UL | R11R12R123R124R134aR22R404AR407AR407CR407FR407HR422BR422DR438AR448AR449AR449BR450AR452AR507CR513AR515B |
| Ajustare | Întrerupere pentru presiune în scădere |
| Ambient Temp. Notă: | Bellows max 100 °C/212 °F |
| Aprobare | CCCCECMIMEACLLC CDC EURO-TYSKLVDRoHS ChinaTYSK |
| Aprobare CE | Yes |
| Baterie inclusă | No |
| Cantitate pe format de ambalaj | 21 buc |
| Clasa carcasei | IP20 |
| Con. electrică tată/mamă | MAMĂ |
| Conexiune electrică | Intrare cablu înşurubată |
| Conexiune electrică standard | DIN 40430 |
| Conformitate cu RoHS China | Yes |
| Conformitate cu RoHS UE | Out of scope |
| Denumire produs | Presostat presiune diferenţială |
| Descrierea produselor | Dif. Comutator presiune |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| Diferențial de contact [bar] | 0.20 bar |
| Dimensiune conexiune electrică | Pg 13.5 |
| Dimensiune conexiune presiune | 12 x 1.5 |
| Echipament | Releu de timp termic |
| EN 60947 proprietăți electrice | Izolaţie: 250VGrad de poluare: 3Tensiune de impuls nominală: 4 kVProt. scurtcircuit, siguranţă: 2A |
| EN 60947 proprietăți fire | Flex., inele de siguranţă: 0,2-1,0 mm2Flex, fără inele de siguranţă: 0,2-1,5 mm2Solid/din fire: 0,2-1,5 mm2 |
| Formatul ambalajului | Pachet multiplu |
| Funcție de contact | SPDT |
| Funcție de resetare | Min. manual |
| Grupă de produse | Comutatoare și termostate |
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Max] | 12 bar |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Interval de funcț. partea LP [bar] Pe [Min] | -1 bar |
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Max] | 175 psig |
| Interval de funcț. partea LP [psig] Pe [Min] | -15 psig |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Max] | 60 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°C] [Min] | -40 °C |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Max] | 140 °F |
| Interval de temperatură ambiantă [°F] [Min] | -40 °F |
| Interval setare pres. dif. [bar] [Max] | 4.50 bar |
| Interval setare pres. dif. [bar] [Min] | 0.30 bar |
| Interval setare pres. dif. [MPa] [Max] | 0.45 MPa |
| Interval setare pres. dif. [MPa] [Min] | 0.03 MPa |
| Interval setare pres. dif. [psi] [Max] | 65.0 psi |
| Interval setare pres. dif. [psi] [Min] | 4.3 psi |
| Material Description | MP55A Diff. Pressure Switch M/21 |
| Note conexiune presiune | Inel de tăiere tub 6mm |
| Presiune maximă de lucru [bar] | 17.0 bar |
| Presiune maximă de lucru [psig] | 245 psig |
| Presiune de testare max. [bar] Pe | 22.0 bar |
| Presiune de testare max. [psig] | 319.0 psig |
| Presiune tată/mamă | TATĂ |
| Product line | Air Conditioning and Commercial Refrigeration |
| Servisabil | nu |
| Setare fabrică [psig] | 9.0 psig |
| Standard conexiune presiune | ISO 8434-1 |
| Timp eliberare releu [s] | 45 s |
| Tip conexiune presiune | M |
| Tip produs | MP55A |
| Valoare nominală contact | AC15=2 A, 250 VDC13=0.2 A, 250 V |
Specificații generale
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| Greutate brută | 0.81 Kilogram |
| Greutate netă | 0.692 Kilogram |
| Volume | 1.972 Litru |
Caracteristicile | Valoare |
|---|---|
| EAN/UPC | 5702424499686 |
| Proposition 65 | Cancer |