
Micro Plate heat exchanger, MPHE H62-EZU, Number of plates: 120
111B8593
Max. Working Pressure [bar]: 35, Heat pump, Function: Evaporator, Brazing material: Copper brazing
111B8593
Productspecificatieblad
Kenmerkend | Waarde |
|---|---|
| Aansl.-type Q1 | G External thread connection |
| Aansl.-type Q2 | G External thread connection |
| Aansl.-type Q3 | Solder connection |
| Aansl.-type Q4 | Solder connection |
| Aansl.-type Q5 | Null |
| Aansl.-type Q6 | Null |
| Aantal plaatjes | 120 |
| Applicatie | Heat pump |
| Batterijen inbegrepen | No |
| Bereik aansluitmaat Q1 | G1"1/2 |
| Bereik aansluitmaat Q2 | G1"1/2 |
| Bereik aansluitmaat Q3 | H5/8A |
| Bereik aansluitmaat Q4 | H1"1/8J |
| Bereik aansluitmaat Q5 | Null |
| Bereik aansluitmaat Q6 | Null |
| Binnen het toepassingsgebied van AEEA | No |
| Categorie | II |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS-conformiteit | Yes |
| EU RoHS-vrijstellingsclausule | No |
| Functie | Evaporator |
| Functie notitie | With distributor |
| Goedkeuring | ASCECRNEACUAUL |
| H1 conn.-grootte | Null |
| H1 conn.-type | Null |
| H2 conn.-grootte | Null |
| H2 conn.-type | Null |
| H3 conn.-grootte | Null |
| H3 conn.-type | Null |
Kenmerkend | Waarde |
|---|---|
| H4 conn.-grootte | Null |
| H4 conn.-type | Null |
| H5 conn.-grootte | Null |
| H5 conn.-type | Null |
| H6 conn.-grootte | Null |
| H6 conn.-type | Null |
| Hoeveelheid per verpakkingsformaat | 1 pc |
| Koelmiddel(en) | R1233zd(E)R1234yfR1234zeR134aR22R245faR404AR407CR444BR448A |
| Material Description | Heat Exchanger H62-EZU-120 |
| Max. Werkdruk [bar] | 35.0 bar |
| Max. werkdruk [psi] | 508 psi |
| Modelnr. | 62 |
| Ontwerp temperatuurbereik [°C] [max.] | 200 °C |
| Ontwerp temperatuurbereik [°C] [min.] | -196 °C |
| Ontwerp temperatuurbereik [°F] [max.] | 320 °F |
| Ontwerp temperatuurbereik [°F] [min.] | -390 °F |
| Plaatpatroon | EZU |
| Plate material no. | AISI 316L |
| Product line | Brazed Plate Heat Exchangers |
| Productgroep | Heat exchangers |
| Productnaam | Micro Plate heat exchanger |
| Producttype | MPHE H62-EZU |
| REACH kandidatenlijst stoffen | No |
| Soldeermateriaal | Copper brazing |
| Type aanduiding | H62-EZU |
| Uitrusting | Null |
| Verpakking | Single pack |
| Voldoet aan China RoHS | Yes |
Algemene specificaties
Kenmerkend | Waarde |
|---|---|
| Bruto gewicht | 20.3 Kilogram |
| Netto gewicht | 20.1 Kilogram |
| Volume | 41.807 Liter |
Kenmerkend | Waarde |
|---|---|
| EAN/UPC | 5715255008750 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |