
FVR, Pressure nominal [bar]: 25, DN 10, With plug, Internal thread, Rp 3/8
065B8234
FVR strainer DN10 Rp3/8
065B8234
제품 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| China RoHS compliance | Yes with exemptions |
| China RoHS exemption clause | 7.3 |
| Contains batteries | No |
| DG Indicator Profile | Not relevant for dangerous goods |
| EU RoHS compliance | Yes with exemptions |
| EU RoHS exemption clause | 6(c) |
| Kvs values [m³/h] | 3.00 m³/h |
| Material Description | FVR strainer DN10 Rp3/8 |
| Medium alternative | Glycolic water up to 50% |
| Mesh size [mm] | 0.50 mm |
| Number of meshes [n/cm²] | 50 |
| Permissible media | District heating/cooling circulation water |
| Pressure nominal [bar] | 25 bar |
| Product line | District Energy Controls |
| REACH 후보 목록 물질 | Lead (CAS no. 7439-92-1) |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| SCIP 서류 번호 | 5022516a-2a85-4d12-8da0-b33e64f9a0c8 |
| SCIP 서류 제품 이름 | 065B8234 |
| Strainer type | With plug |
| 구분 | FVR strainer DN10 Rp3/8 |
| 라벨 제품 | Yes |
| 매질 온도 [°C] [최대] | 130 °C |
| 매질 온도 [°C] [최소] | -10 °C |
| 사이즈 | DN 10 |
| 승인 표준 | ISO 7/1 |
| 연결 유형 | Internal thread |
| 연결의 크기 | Rp 3/8 |
| 재질 | DZR brass CuZn36Pb2As |
| 제품 유형 | FVR |
| 제품군 | Auxiliary Products |
| 직경 [mm] | 10 mm |
일반 사양
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| 총 중량 | 0.203 킬로그램 |
| 순중량 | 0.2 킬로그램 |
| Volume | 0.099 리터 |
다음의 기능 포함: | 값 |
|---|---|
| EAN/UPC | 5710104042190 |
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |